X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Sejm - nowi posłowie

migracja
migrator migrator 05.05.2010

Dziś po południu na posiedzeniu Sejmu zostanie zaprzysiężonych 11 nowych posłów. Kolejnych dwoje zasiądzie w ławach poselskich być może w piątek.

Dziś po południu na posiedzeniu Sejmu zostanie zaprzysiężonych 11 nowych posłów. Kolejnych dwoje zasiądzie w ławach poselskich być może w piątek.
    Dyrektor Biura Prasowego Sejmu Krzysztof Luft mówi, że dwie osoby nie podjęły jeszcze decyzji, czy przyjąć mandat poselski:


   W klubie PiS Przemysława Gosiewskiego zastąpi Bartłomiej Dorywalski - dotychczasowy burmistrz Włoszczowy. Wiesław Kilian samorządowiec z Ząbkowic Śląskich zastąpi Aleksandrę Natalli - Świat. Monika Ryniak - posłanka V kadencji Sejmu zastąpi Zbigniewa Wassermanna, Krzysztof Tołwiński wiceprezes PSL Piast  - wicemarszałka Krzysztofa Putrę, a Jan Warzecha samorządowiec z Dębicy - Grażynę Gęsicką. Macieja Płażyńskiego, który startował w ubiegłych wyborach z listy PiS, zastąpi Kazimierz Smoliński.
    Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak mówi, że cała szóstka ma już doświadczenie w polityce, choć głównie samorządowej:


    Z ramienia Platformy Obywatelskiej zaprzysiężone zostaną dwie osoby. Za Sebastiana Karpiniuka - Wiesław Suchowiejko, samorządowiec ze Szczecinka, a za Arkadiusza Rybickiego - wiceprezydent Sopotu Paweł Orłowski.
    Rzecznik klubu PO Andrzej Halicki mówi, że nie dla wszystkich były to łatwe decyzje:


   Sekretarz klubu lewicy Wacław Martyniuk zapowiada, że w ławy lewicy zasiądzie dziś jedna osoba - były senator Paweł Kruszewski, który zastąpi posłankę Jolantę Szymanek - Deresz. Wacław Martyniuk zaznacza, że mandatu nie przyjął starosta Człuchowski Aleksander Gappa, który miał zastąpić Izabelę Jarugę - Nowacka. Jerzego Szmajdzińskiego zastąpi Elżbieta Zakrzewska -  dyrektor jeleniogórskiego szpitala MSWiA i radna sejmiku, która posłem oficjalnie zostanie w piątek:


     Klub ludowców przyjmie dziś dwóch posłów. Na miejscu Leszka Deptuły zasiądzie Andrzej Rygiel - dyrektor wydziału infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Wiesława Wodę zastąpi Andrzej Sztorc - dotychczasowy prezes Zarządu Powiatowego PSL w Tarnowie.
    Szef klubu ludowców Stanisław Żelichowski mówi, że decyzja kolegów nie była łatwa:    W katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 15 posłów i trzech senatorów. Decyzji nie podjęły jeszcze osoby, które miałyby zastąpić Izabelę Jarugę - Nowacką z lewicy i Edwarda Wojtasa z PSL.

Informacyjna Agencja Radiowa./Agnieszka Rucińska/ab

Section02
Section03
Section04