X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Posłowie wybrali nowego wicemarszałka

migracja
migrator migrator 04.08.2010

Posłowie wybrali Marka Kuchcińskiego z PiS na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

Posłowie wybrali Marka Kuchcińskiego z PiS na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna poinformował, że za kandydaturą Kuchcińskiego głosowało 389 posłów, 5 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wymagana do wyboru większość wynosiła 198 głosów.

 

Marek Kuchciński zastąpi na stanowisku wicemarszałka Krzysztofa Putrę, który zginął 10 kwietnia w wyniku katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Nowy wicemarszałek jest politykiem ze ścisłego kierownictwa PiS. Przez wiele lat był wiceprezesem partii, za rządów PiS, w czasie współpracy koalicyjnej tego ugrupowania z Samoobroną i LPR, był szefem klubu. Mówi się o nim, że należy do tzw. zakonu PC, czyli ludzi najbliższych prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Przedstawiając kandydaturę Kuchcińskiego, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział w środę m.in. że pracuje on w Sejmie od 2001 r., ma bogate doświadczenie zawodowe i parlamentarne, w latach 80. działał w opozycji antykomunistycznej. Kuchciński - według Błaszczaka - odznacza się wybitymi zdolnościami organizacyjnymi, jest człowiekiem prawym i gwarantuje, że godnie zastąpi Krzysztofa Putrę w Prezydium Sejmu.

kh,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR),PAP

Section02
Section03
Section04