X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Kto zgotował rolnikom ten los i kto kogo częstował kiełbasą wyborczą?

migracja
migrator migrator 11.01.2012

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w ustawie o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 rok. W trakcie debaty padł wniosek o dodatkowe skierowanie projektu do dalszych prac w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przed głosowaniem tego wniosku doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy przedstawicielem PSL i PiS.

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w ustawie o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 rok. W trakcie debaty padł wniosek o dodatkowe skierowanie projektu do dalszych prac w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przed głosowaniem tego wniosku doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy przedstawicielem PSL i PiS.

Jan Bury, przewodniczący klubu PSL zadał pytanie sugerujące, że Sejm nie zajmowałby  się tym projektem, gdyby nie wniosek byłego Rzecznika Praw Obywatelskich do Trybunału Konstytucyjnego. Czy prawdą jest, że wniosek do TK w sprawie opłacania przez rolników składek na ubezpieczenie zdrowotne złożył Rzecznik Praw Obywatelskich powołany przez Sejm głosami PiS – pytał poseł.

W odpowiedzi na to pytanie Jakub Szulc, wiceminister zdrowia przyznał, że orzeczenie TK zapadło w odpowiedzi na wniosek RPO skierowany w dniu 12 listopada 2007 roku, a więc 20 dni po wyborach parlamentarnych, gdy wiadomo było, że władzę sprawować będzie koalicja PO-PSL.

Oburzenia słowami Jana Burego nie krył Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu PiS.  W jego ocenie niegodne jest, „by zasłaniać się człowiekiem, który nie żyje”(Janusz Kochanowski zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem- przyp. red.) Błaszczak przypomniał, że TK wydał w tej sprawie orzeczenie 16 miesięcy temu. Zarzucił rządowi PO-PSL nic nie robienie przez ten czas. Wniosek Błaszczaka o zwołanie Konwentu Seniorów w tej sprawie został przez Sejm odrzucony.

Wysłuchaj całej wymiany zdań na ten temat:


IAR/Danuta Zaczek/Radio Parlament

Section02
Section03
Section04