Solidarna Polska o wydłużeniu wieku emerytalnego.

migracja
migrator migrator 10.02.2012

Solidarna Polska stanowczo nie zgadza się na proponowane przez premiera wydłużenie wielu emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat.

Solidarna Polska stanowczo nie zgadza się na proponowane przez premiera wydłużenie wielu emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat. Zdaniem posła Andrzeja Romanka wiek przyejścia na emeryturę należy koniecznie polączyć ze stażem pracy, a nie tylko z wiekiem biologicznym. Do 67 lat mogą pracować tylko ci, którzy chcą dłużej pracować, ale ustawowy czas przechodzenia na emeryturę powinin pozostać taki jaki jest obecnie. Polakom trzeba dać możliwość wyboru.
Poseł Andrzej Mularczyk odniósł się także do spotkania konsultacyjnego dotyczącego zmian w systemie emerytalnym,zorganizowanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zdaniem posła Mularczyka, to spotkanie to była" wielka ściema". Solidarna Polska popiera także pomysł przeprowadzenia referendum w tej sprawie i uważa,ze takie referendum powinno być przeprowadzone, zwłaszcza, że zebrano już w tej sprawie ponad milion podpisów.
Poseł Jerzy Rębek powiedział że obecna zapaść systemu emerytalnego w Polsce trzeba łączyć z sytuacją demograficzna w Polsce. Słaba dzietność Polek jest efektem braku polityki prorodzinnej rządu Donalda Tuska i zmiany w systemie emerytalnym powinny być powiązane właśnie ze zmianami polityki prorodzinnej.

/IAR/ Elżbieta Mamos