X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Rozpoczęło się 14-te trzydniowe posiedzenie Sejmu

Polskie Radio
Danuta Zaczek 09.05.2012
Rozpoczęło się 14-te trzydniowe posiedzenie Sejmu
foto: D. Zaczek

Sejm chwilą ciszy uczcił pamięć zmarłego 29 kwietnia Wiesława Chrzanowskiego, marszałka sejmu pierwszej kadencji. Sejm uczcił również pamięć ofiar wojny w związku z 67-mą rocznicą zakończenia II Wojny Światowej.

Sejm w głosowaniu zdecydował o uzupełnieniu porządku obrad o drugie czytanie rządowych projektów ustaw emerytalnych dot. wydłużenia wieku emerytalnego do 67 r.ż. oraz wydłużenia czasu pracy uprawniającego do przejścia na emeryturę służb mundurowych. Za szybką pracą nad tymi projektami opowiedzieli się posłowie PO, PSL i Ruchu Palikota. Przedstawiciele PiS oraz SLD protestowali przeciwko trybowi prac nad projektami. Dyskusja rozpocznie się dziś (9.05.2012) około godziny 16-tej.

Sejm odrzucił wniosek PiS o uzupełnienie porządku obrad o informację rządu na temat ujawnionych przez prok. Mikołaja Przybyła danych o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu Ministerstwa Obrony Narodowej przy wyposażaniu polskiej armii oraz o informację na temat działań rządu dotyczących wyjaśnienia przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem.

W środę Sejm rozpatrzył w drugim czytaniu senacki projekt ustawy realizujący orzeczenie TK z 18.XI.2010 roku poprzez eliminację podwójnego karania osób fizycznych. Chodzi o sankcje za niezapłacenie składek na ubezpieczenia społeczne lub zapłatę składki w niepełnej wysokości przez osoby fizyczne wykonujące działalność gospodarczą. Obecnie właściciel firmy może być ukarany najpierw przez ZUS opłatą wynoszącą 100 proc. zaległości i drugi raz, za to samo, grzywną przez sąd. Nowe przepisy powinny wejść w życie najpóźniej z końcem maja. Od tego dnia przestaną obowiązywać obecne przepisy. Projekt skierowano ponownie do komisji, ponieważ w trakcie debaty zgłoszona została szczegółowa poprawka.

Posłowie ustosunkują się do projektu uchwały w sprawie trybu wyrażenia zgody na ratyfikację decyzji Rady Europejskiej nr 2011/199/UE z dnia 25 marca 2011 r. w sprawie zmiany art. 136 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w odniesieniu do mechanizmu stabilności dla państw członkowskich, których walutą jest euro.

Odbędzie się dyskusja nad zmianą ustawy o samorządzie gminnym. Projekt rozszerza katalog zdarzeń w których w kompetencje wójta wchodzi tymczasowo zastępca. Dotyczy to sytuacji zawieszenia wójta na skutek postanowienia prokuratora albo sądu o zastosowaniu środka zapobiegawczego. W takiej sytuacji zastępca (pierwszy zastępca) wójta, staje się pełnoprawnym organem gminy.

Sejm rozpatrzy też w drugim czytaniu rządowy projekt ustawy o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Celem projektu jest ograniczenie nielegalnej imigracji do Unii Europejskiej. Projekt wprowadza zakaz zatrudniania obywateli państw trzecich nielegalnie przebywających w Polsce pod groźbą sankcji karnych oi administracyjnych.

Danuta Zaczek/Radio Parlament

Section02
Section03
Section04