X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Konstytucja jako fundament państwa prawa

Polskie Radio
Elżbieta Mamos-Gawryś 02.04.2012

Dziś (2.04.12) w Senacie odbywa się konferencja "Konstytucja jako fundament państwa prawa".

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz otworzył konferencję „Konstytucja jako fundament państwa prawa” Konferencja zorganizowana została w 15. rocznicę uchwalenia Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Spotkanie zorganizowała senacka Komisja Ustawodawcza. W intencji organizatorów, seminarium poświęcone obecnemu modelowi ustrojowemu i koniecznym kierunkom zmian ma dać odpowiedź na pytanie, czy obowiązująca konstytucja we właściwy sposób spełnia rolę podstawowego aktu prawnego, będącego fundamentem funkcjonowania i rozwoju państwa oraz społeczeństwa. Konferencja inauguruje cykl posiedzeń seminaryjnych na temat kierunków zmian konstytucyjnych. Biorą w niej udział przedstawiciele władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, a także środowiska konstytucjonalistów. Uczestnikami konferencji są także byli marszałkowie Senatu.

/IAR/Elżbieta Mamos

Section02
Section03
Section04