X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Zbigniew Ziobro pisze list do Jarosława Kaczyńskiego

PAP
Henryk Walczak 24.04.2012
Zbigniew Ziobro, europoseł
Zbigniew Ziobro, europoseł, foto: strona oficjalna zbigniewziobro.pl

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro skierował do Jarosława Kaczyńskiego list otwarty, w którym pisze - że jeśli szef PiS na poważnie chce powrotu SP do swego ugrupowania, to musi to oznaczać m.in. demokratyzację PiS i odejście od "doktryny Zyty Gilowskiej".

Ziobro poinformował, że list jest odpowiedzią na słowa Kaczyńskiego wypowiedziane podczas sobotniego marszu przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną. Szef PiS zwracając się wtedy do Ziobry powiedział: "zapomnijmy o tym, co było złe, o co mamy pretensje, idźmy razem; wracajcie, to jedyna droga do zwycięstwa (...) musimy być razem, musimy zwyciężyć".
Ziobro w swym liście, rozpoczynającym się od słów "Szanowny Panie Prezesie, drogi Jarku", pisze m.in., że postanowił wyłożyć szefowi PiS "jasno i w sposób poważny" swój pogląd na relacje między Solidarną Polską a Prawem i Sprawiedliwością oraz swój pogląd na sposób, w jaki można doprowadzić do współdziałania obu ugrupowań. Szef Solidarnej Polski podkreśla, że wystąpienie Kaczyńskiego podczas marszu odczytuje jako "publiczne przyznanie się do błędu", jakim było wyrzucenie z PiS polityków SP.
Pyta jednocześnie Kaczyńskiego, czy "na poważnie stawia kwestię powrotu do PiS środowiska Solidarnej Polski", wiedząc, że taki powrót musiałby oznaczać m.in. "odejście od doktryny Zyty Gilowskiej w imię autentycznej realizacji programu Solidarnego Państwa" oraz "wyeliminowanie języka utożsamiającego dojście do koniecznej prawdy na temat katastrofy smoleńskiej z wypowiedzeniem wojny", a także demokratyzację PiS.

Section02
Section03
Section04