X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Sejm zakończy w tym tygodniu pracę nad tegorocznym budżetem

migracja
migrator migrator 07.01.2009

Na rozpoczynającym się dziś pierwszym w tym roku posiedzeniu posłowie rozpatrzą senackie poprawki do ustawy budżetowej. Senat wniósł 26 poprawek.

Na rozpoczynającym się dziś pierwszym w tym roku posiedzeniu posłowie rozpatrzą senackie poprawki do ustawy budżetowej. Senat wniósł 26 poprawek. Jedna z nich dotyczy przesunięcia 50 milionów złotych z budżetów wojewodów i Ministerstwa Środowiska do Generalnej i Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska. Senatorowie chcą też zwiększyć o ponad 400 etatów zatrudnienie w Służbie Celnej kosztem służby cywilnej. Senat odrzucił poprawki dotyczące między innymi przesunięcia 4 milionów złotych z budżetu NSA do IPN oraz przekazania 50 milionów złotych na budowę drugiej linii metra w Warszawie.

Rozpatrzenie senackich poprawek zaplanowane jest na jutrzejszy wieczór. 13 stycznia ustawa zostanie przesłana prezydentowi do podpisu.

Pojutrze Sejm wysłucha informacji premiera na temat bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz działań podjętych przez rząd w celu przeciwdziałania skutkom ograniczenia dostaw gazu ziemnego z Rosji. Wniosek o przedstawienie tej informacji złożył Klub PiS.

Jutro posłowie zajmą się projektem ustawy o szczególnych zasadach odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenia prawa. Zgodnie z projektem, taką odpowiedzialność materialną ponosiliby konkretni urzędnicy. Autorzy projektu zauważają w uzasadnieniu, że w wyniku wadliwych decyzji lub bierności aparatu administracyjnego obywatele, w tym przedsiębiorcy ponoszą wymierne szkody. W najbardziej drastycznych przypadkach dochodzi do spektakularnych bankructw i likwidacji miejsc pracy. Istotą projektu jest zmuszenie Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego do dochodzenia od urzędników należnych im kwot, związanych z odszkodowaniami przyznanymi poszkodowanym obywatelom.

Posłowie rozpatrzą też prezydencki projekt ustawy o Korpusie Weteranów Walk O Niepodległość RP. W skład Korpusu mają wejść weterani, którzy brali udział w walkach o niepodległość do 8 maja 1945 roku, po tej dacie brali udział w walce z reżimem komunistycznym lub zostali odznaczeni Krzyżem Wojskowym.

Sejm zajmie się również projektem zmian w ustawie o opłatach abonamentowych, autorstwa Klubu Lewicy. Projekt przewiduje wprowadzenie 4-letnich licencji programowych dla Polskiego Radia i TVP. W licencjach byłby określony udział w programie audycji realizujących edukacyjne i kulturalne potrzeby obywateli, a także potrzeby społeczności lokalnych.
Projekt określa limit czasowy reklam i wprowadza możliwość odliczenia opłaty abonamentowej od podatku.

Posłowie zajmą się też przygotowanym przez Klub Lewicy projektem zmian w Regulaminie Sejmu, które dotyczą organizacji pracy sejmowej komisji do spraw służb specjalnych.

Section02
Section03
Section04