X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Głosowania nad kilkoma kluczowymi projektami ustaw

migracja
migrator migrator 23.01.2009

Posłowie rozstrzygą jak będą wyglądały zmiany w ustawie o systemie oświaty. Rządowy projekt nowelizacji zakłada obniżenie wieku szkolnego.

Posłowie rozstrzygną  jak będą wyglądały zmiany w ustawie o systemie oświaty. Rządowy projekt nowelizacji zakłada obniżenie wieku szkolnego. Oznacza to, że od 2009 sześciolatek może rozpocząć edukację szkolną za zgodą rodziców, a od 2012 roku ma zostać wprowadzony obowiązek szkolny dla wszystkich sześciolatków. Nowelizacja przewiduje także przekazywanie szkół innym podmiotom niż samorządy. PiS nie zgadza się z tym argumentując, że nie uwzględnia on faktu, iż szkoły podstawowe są nieprzygotowane do przyjęcia sześciolatków. Ponadto nie zgadza się na przekazywanie szkół np. stowarzyszeniom lub fundacjom, bo to - zdaniem posłów PiS - w praktyce oznacza ich prywatyzację.

Posłowie będą także głosować nad rezolucją w sprawie jak najszybszego podpisania przez prezydenta Traktatu z Lizbony. Za jej przyjęciem opowiedziała się PO, SLD i PSL. Tymczasem prezydent zapowiedział, że dokument podpisze, jeśli za traktatem opowiedzą się Irlandczycy. Irlandia, która już raz zagłosowała przeciwko powtórzy referendum jesienią tego roku.

Pod głosowanie poddane zostanie również weto prezydenta do ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Ustawa ta wprowadza nowy model aplikacji sędziowskich i scentralizowanego kształcenia kadr. Wiadomo już, że weta nie poprze PO, PSL i klub Lewicy,  co gwarantuje większość sejmową potrzebną do jego odrzucenia. Prezydent argumentował weto tym, że ustawa zakłada zobowiązanie prezydenta do mianowania sędziów w określonym terminie. Zakwestionował też sposób dochodzenia do zawodu sędziego i powołania Krajowej Rady Sądownictwa i Prokuratury.

Sejm rozpatrzy także senackie poprawki do ustawy przewidującej obniżenie emerytur dla funkcjonariuszy służb PRL i członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

W Sejmie odbędzie się także głosowanie nad nowelizacją ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wiąże się z on koniecznością dokonania zmian systemowych w zakresie zakwaterowania Sił Zbrojnych w aspekcie wprowadzanej profesjonalizacji armii. Proponowane rozwiązania służą jednocześnie usprawnieniu funkcjonowania Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

Posłowie będą również głosować nad wnioskiem klubu Lewicy o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu PiS dotyczącego zmian w kodeksie karnym zaostrzających kary za pedofilię i wprowadzających karę bezwzględnego dożywocia. W projekcie przewidziano też możliwość orzekania przez sądy karne o pozbawieniu praw rodzicielskich osoby, wobec której toczy się proces.

Pod głosowanie poddana zostanie także informacja ministra gospodarki Waldemara Pawlaka na temat bezpieczeństwa energetycznego Polski w związku z niedawnym przerwaniem dostarczania gazu ziemnego z Rosji przez terytorium Ukrainy.

Section02
Section03
Section04