X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Sejm przyjął nowelizację kodeksu karnego

migracja
migrator migrator 25.09.2009

Sejm przyjął nowelizację kodeksu karnego, która przewiduje umieszczanie pedofilów w zakładach zamkniętym i ich obowiązkowe leczenie ambulatoryjne.

Sejm przyjął nowelizację kodeksu karnego, która przewiduje umieszczanie pedofilów w zakładach zamkniętym i ich obowiązkowe leczenie ambulatoryjne. Nowela zwiększa karę za gwałt na osobach nieletnich do 15 lat więzienia. Kazirodztwo ma być zagrożone nawet ośmioma latami pozbawienia wolności.

Karnista i parlamentarzysta Demokratycznego Koła Poselskiego Marian Filar wyjaśnia, że chodzi o zreformowanie systemu sprawiedliwości dotyczące przestępstw seksualnych na osobach małoletnich. Jednak - jego zdaniem - leczenia ambulatoryjnego nie należy nazywać kastracją chemiczną. Dodał, że takie leczenie ma na celu obniżenie popędu seksualnego, a nie całkowite pozbawienie zdolności prokreacyjnych. Ważną kwestią jest elastyczne stosowanie tej metody - dodaje sprawozdawca przyjętej nowelizacji. Jest to dodatkowe leczenie już po odbyciu kary - wyjaśniał poseł Filar.

W pakiecie reformującym kodeks karny znalazły się też propozycje opozycji. Posłowie przyjęli poprawkę PiS-u, która proponuje kary za produkowanie materiałów propagujących ustrój totalitarny. Sejm odrzucił natomiast inne poprawki, w tym zakładającą podniesienie kar więzienia za udział w produkowaniu treści pedofilskich.

Teraz nowelizacja trafi do Senatu.

Section02
Section03
Section04