X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Porażka PO. Kempa i Wassermann wracają do komisji

migracja
migrator migrator 08.01.2010

Dzięki poparciu PiS, Lewicy i PSL Beata Kempa i Zbigniew Wassermann wrócili do komisji śledczej, badającej aferę hazardową. 

Za wnioskiem o powołanie Beaty Kempy głosowało 235 posłów, 26 było przeciw, 176 wstrzymało się od głosu. Za ponownym powołaniem byłego ministra-koordynatora służb specjalnych było natomiast 230 posłów, 193 głosowało przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

Parlamentarzyści PiS zostali wykluczeni z komisji na wniosek Platformy Obywatelskiej. Zostali wezwani przed komisję, jako świadkowie. Wyjaśniali sejmowym śledczym swoją rolę w procesie legislacyjnym dotyczącym nowelizacji ustawy hazadrowej, w związku z pełnionymi funkcjami rządowymi.

Po przesłuchaniach Prawo i Sprawiedliwość ponownie zgłosiło Kempę i Wassermanna do komisji. Sprzeciwiła się temu Platforma Obywatelska, zgłaszając zastrzeżenia. Zdaniem partii rządzącej, posłowie PiS mogą być stronniczy w badaniu sprawy nowelizacji ustawy hazadrowych.

Zastrzeżenia PO zostały skrytykowane przez wszystkie partie, łącznie z koalicyjnym PSLem. W piątek odrzuciło je również Prezydium Sejmu.

Komisja została powołana uchwałą Sejmu w celu zbadania tak zwanej afery hazardowej. W październiku prasa ujawniła, że mogło dojść do złamania prawa podczas prac nad ustawą. Z tego powodu z posadami pożegnali się minister sportu Mirosław Drzewiecki, wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna, szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski oraz wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Podczas reorganizacji rządu premier Tusk zdymisjonował także ministrów Sławomira Nowaka i Rafała Grupińskiego, zapowiedział także odejście Pawła Grasia, ale do tej pory do niej nie doszło. W związku z aferą szef rządu zdymisjonował także Mariusza Kamińskiego szefa CBA, które wykryło nieprawidłowości.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)


Section02
Section03
Section04