X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Palikot chce zalegalizować pędzenie bimbru

migracja
migrator migrator 27.01.2010

Sejmowa komisja "Przyjazne Państwo" pracuje nad projektem ustawy legalizującej produkcję i sprzedaż bimbru.

Wstępne założenia przewidują, że rolnik, po zapłaceniu akcyzy, będzie mógł prowadzić jego sprzedaż na terenie swojego gospodarstwa. Nie będzie jednak mógł wstawić produktu do sieci handlowych.

Przewodniczący komisji Janusz Palikot przekonuje, że tego typu rozwiązania są praktykowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Według niego, jedynie w Polsce sprzedaż i produkcja bimbru jest zakazana. Dodaje, że wiele rodzin na wsi dorabia sobie dzięki domowej produkcji alkoholu.

W myśl propozycji komisji, rolnik produkujący bimber ma być zwolniony z wymogów między innymi sanitarnych towarzyszących produkcji przemysłowej. Natomiast za swój produkt ma ponosić odpowiedzialność cywilną. Mimo to, Janusz Palikot nie obawia się o jakość produkcji domowej.

Poseł twierdzi, że w takich regionach jak Suwalszczyzna czy Roztocze wszystkie znane mu rodziny produkują bimber.

Przewodniczący Palikot przewiduje, że komisja w ciągu półtora miesiąca wypracuje ostateczny kształt projektu ustawy. Wówczas trafi on do laski marszałkowskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Section02
Section03
Section04