Radio Parlament
Section01

Grzegorz Napieralski o Radosławie Sikorskim

migracja
migrator migrator 03.03.2010

Grzegorz Napieralski uważa, że szef MSZ Radosław Sikorski powinien złożyć urząd na czas kampanii prezydenckiej. Chodzi między innymi o wypowiedzi ministra pod adresem obecnego prezydenta.

Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej podkreślił w Programie Trzecim Polskiego Radia, że Radosław Sikorski przekroczył w swojej kampanii granice przyzwoitości. - Szef dyplomacji mówił, że chce prowadzić pozytywną kampanię, a bezpośrednio atakuje prezydenta i to moim zdaniem w sposób nieuzasadniony. To nie przystoi ministrowi spraw zagranicznych – powiedział Napieralski.

Grzegorz Napieralski tłumaczył, że jeżeli Radosław Sikorski chce prowadzić ostrą kampanię prezydencką to powinien złożyć urząd. "Albo niech się urlopuje, albo niech premier na czas prowadzenia kampanii zdymisjonuje go" - powiedział. Podkreślił, że nie można używać pozycji ministra do partyjnej rozgrywki. "Sikorski przekroczył delikatną granice prowadzenia dialogu politycznego" - powiedział.

Grzegorz Napieralski dodał jednak, że SLD nie złoży w Sejmie wniosku o odwołanie Sikorskiego.

Napieralski broniąc Jerzego Szmajdzińskiego, powiedział, że jego kampania jeszcze się nie zaczęła. – Będzie jeszcze czas na setki spotkań. Szmajdziński nie chce wchodzić w brukową kłótnię z Sikorskim, który ewidentnie stracił panowanie nad emocjami – powiedział lider SLD.

Posłuchaj całej rozmowy:

kg, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Section02
Section03
Section04