X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Wybory uzupełniające do Senatu

migracja
migrator migrator 11.05.2010

Państwowa Komisja Wyborcza o północy kończy przyjmowanie zgłoszeń kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu. Wybory odbędą się w okręgach: krośnieńskim, katowickim i płockim, z których pochodzili senatorzy zmarli w katastrofie pod Smoleńskiem.

Państwowa Komisja Wyborcza o północy kończy przyjmowanie zgłoszeń kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu. Wybory odbędą się w okręgach: krośnieńskim, katowickim i płockim, z których pochodzili senatorzy zmarli w katastrofie pod Smoleńskiem.

PiS i Platforma Obywatelska porozumiały się, że nie będą wystawiać przeciwko sobie kandydatów. Szef klubu PO Grzegorz Schetyna mówi, że PO wystawi kandydata jedynie w jednym okręgu - katowickim. Będzie nim wiceprezydent Katowic Leszek Piechota.

Prawo i Sprawiedliwość wystawi dwóch kandydatów. W okręgu płockim - Marka Eryka Martynowskiego byłego wicewojewodę mazowieckiego, w okręgu krośnieńskim żonę tragicznie zmarłego senatora Stanisława Zająca - Alicję. W okręgu katowickim PiS nie wystawi nikogo, gdyż stamtąd pochodziła senator Krystyna Bochenek z PO - mówi poseł Mariusz Kamiński. Z kolei Platforma nie wystawia kandydatów w okręgach, z których pochodzili zmarli senatorowie PiS.

Lewica zrezygnowała z wystawiania kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu i tego słowa dotrzyma, mimo że z formalnego punktu widzenia była przygotowana do udziału w wyborach uzupełniających - mówi Marek Wikiński wiceszef klubu lewicy.

Janusz Piechociński z PSL mówi, że zasady demokracji obowiązują i nie widzi powodu, by ludowcy mieli rezygnować z wystawiania swoich kandydatów. Argumentuje, że wyborcy oddają przecież głos na konkretną osobę, a nie na partię.

 

10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu zginęli: wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek z PO (okręg katowicki) i Janina Fetlińska z PiS (okręg płocki) oraz Stanisław Zając z PiS (okręg krośnieński). We wszystkich trzech okręgach wybory uzupełniające odbędą się 20 czerwca, łącznie z pierwszą turą wyborów prezydenckich.

Section02
Section03
Section04