X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Kto nowym Rzecznikiem? Lewica nie poprze nikogo

migracja
migrator migrator 12.05.2010

Żadna z kandydatek na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich może nie uzyskać poparcia Lewicy podczas głosowania w Sejmie - oświadczył poseł SLD Ryszard Kalisz.

O stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich będą ubiegać się dwie kandydatki. Platforma Obywatelska zgłosiła Irenę Lipowicz, natomiast Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało Zofię Romaszewską. Z kandydowania zrezygnował kandydat Lewicy profesor Wojciech Sadurski.

Poseł SLD Ryszard Kalisz powiedział, że żadna ze zgłoszonych kandydatur nie spełnia oczekiwań jego partii.

Wybór nowego Rzecznika jest konieczny po śmierci Janusza Kochanowskiego, który zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

Rzecznika Praw Obywatelskich powołuje Sejm bezwzględną większością głosów za zgodą Senatu. Kandydatki niebawem staną przed sejmową komisją sprawiedliwości.

sż,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Section02
Section03
Section04