X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Wybory uzupełniające do Senatu są ważne

migracja
migrator migrator 03.08.2010

Wybory uzupełniające do Senatu, które odbyły w okręgach płocko-ciechanowskim, katowickim i krośnieńskim, są ważne - orzekł we wtorek Sąd Najwyższy. Przeprowadzenie wyborów stało się konieczne po śmierci w katastrofie smoleńskiej trojga senatorów z ty

W wyborach, które odbyły się 20 czerwca, mandaty zdobyli: kandydat PSL Michał Boszko (okręg płocko-ciechanowski), kandydat PO Leszek Piechota (okręg katowicki) oraz kandydatka PiS Alicja Zając (okręg krośnieński).

Nowi senatorowie zastąpili tragicznie zmarłych 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem: senatorów PiS Janinę Fetlińską (mandat po niej objął Boszko) i Stanisława Zająca (zastąpiła go jego żona Alicja), a także senator PO Krystynę Bochenek (mandat po niej objął Piechota).

Sąd Najwyższy rozstrzygnął o ważności wyborów w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez PKW oraz po rozpoznaniu protestów. Do Sądu wpłynęły dwa protesty w sprawie wyborów do Senatu; oba SN pozostawił bez dalszego biegu, bo nie spełniały wymagań ordynacji wyborczej.

We wtorkowym posiedzeniu SN uczestniczyli przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski i Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Obaj wnieśli o stwierdzenie ważności wyborów.(PAP)

Section02
Section03
Section04