X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Dziś wybór nowego wicemarszałka Senatu

migracja
migrator migrator 17.11.2010

Dziś /17.11.2010 r./ Senat wybierze nowego wicemarszałka na miejsce zmarłej w katastrofie smoleńskiej senator Krystyny Bochenek.


Senat jest  ostatnią z ważnych instytucji państwa w której nie dokonano jeszcze zmian w składzie prezydium po katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem, w której zginęło troje senatorów, w tym wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Dziś, pod koniec 65 posiedzenia przewidziano wybory nowego wicemarszałka. Kandydatką jest senator Grażyna Anna Sztark z klubu Platformy Obywatelskiej. Na stanowisko wicemarszałka senator Sztark rekomendował premier Donald Tusk podczas ostatniego posiedzenia klubu PO.

Grazyna Anna Sztark urodziła się w 1954 r. w Czaplinku. Ukończyła studia wyższe w Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie, pracę zawodową rozpoczęła w Urzędzie Wojewódzkim w Koszalinie. Od 1992 r. do 1998 r. pełniła funkcję Przewodniczącej Zarządu Regionu Koszalinskiego "Pobrzeże" Solidarność. Senator Sztark była działaczką struktur podziemnych Solidarności i za tę dzialalność była aresztowana i skazana. Była także radną wszystkich szczebli samorządu terytorialnego. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. z listy PO uzyskała mandat senatorski. Grazyna Sztark jest członkiem senackiej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Komisji Ustawodawczej Senatu RP, jest sekretarzem VII kadencji senatu RP.

Wybory wicemarszałka Senatu przewidziane są ok. godziny 16.00.

/IAR/ Elżbieta Mamos

Section02
Section03
Section04