X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Piątek /10.06/ w Sejmie – zapowiedź

migracja
migrator migrator 09.06.2011

Dziś Sejm ma powołać nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Posłowie wysłuchają też informacji Rzecznika Praw Obywatelskich o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w 2010 roku.

Piątek /10.06/ w Sejmie – zapowiedź

 Dziś Sejm ma powołać nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.  Zgodnie ze zmienioną ustawą to Rada IPN przedstawia Sejmowi kandydata. W ubiegły wtorek Rada wyłoniła spośród czterech kandydatów Łukasza Kamińskiego, 38-letniego dr. historii, szefa Biura Edukacji Publicznej IPN. Został  mianowany na to stanowisko przez Janusza Kurtykę, byłego szefa IPN. Janusz Kurtyka zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Sejm powołuje szefa IPN, za zgodą Senatu, zwykłą większością głosów.

Posłowie wysłuchają też informacji Rzecznika Praw Obywatelskich o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w 2010 roku. Informację przedstawi prof. Irena Lipowicz, którą Sejm powołał na to stanowisko po tragicznej śmierci Janusza Kochanowskiego , który również zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

Piątkowe posiedzenie rozpocznie blok głosowań.

IAR/Danuta Zaczek/Radio Parlament

Section02
Section03
Section04