X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Kodeks karny-mowa nienawiści do dlaszych prac

migracja
migrator migrator 15.07.2011

Sejm skierował poselski projekt ustawy o zmianach w Kodeksie karnym dotyczących tzw ."mowy nienawiści " do dalszych prac.Sejm skierował poselski projekt ustawy o zmianach w Kodeksie karnym dotyczących tzw ."mowy nienawiści " do dalszych prac.

Podczas pierwszego czytania projektu ustawy PiS zgłosił wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji Kodeksu karnego dotyczącego tzw. mowy nienawiści. Sejm ten wniosek odrzucił. Za odrzuceniem głosowało 314 posłów, poprali go jedynie posłowie klubu PiS. Poseł Stanisłąw Pieta /PiS/ w swoim wystąpieniu przed głosowaniem nazwał ten projekt "nonsensownym i zachęcał posłów do jego odrzucenia.
Projekt nowelizacji kodeksu karnego przygotowany przez klub poselski SLD,  wzmacnia ochronę prawno-karną osób należących do grup społecznych, które można wyróżnić używając kryterium płci, narodowości, tożsamości płciowej, niepełnosprawności, wieku oraz orientacji seksualnej. Ryszard Kalisz przedstawiając projekt nowelizacji przypomniał, że zarówno polska Konstytucja jak i Karta Praw Podstawowych   chronią te grupy społeczne, ale zawarte tam przepisy nie mają przełożenia na ochronę prawno-karną.

 
/IAR/ Elżbieta Mamos
Section02
Section03
Section04