X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Senat dostosowuje przepisy do Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej NATO.

migracja
migrator migrator 06.08.2011

Senat przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie granicy państwowej. Projekt opracowany został we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych.

Senat przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie granicy państwowej. Projekt opracowany został we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych. Projekt określa współodpowiedzialność NATO za ochronę granicy państwowej w przestrzeni powietrznej RP, zgodnie z zasadami obowiązującymi w tej organizacji. Stanowi, że zadania Ministra Obrony Narodowej w zakresie ochrony granicy państwowej w przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej wykonuje Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych oraz wskazany dowódca organu dowodzenia  Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego.

Intencją senatorów i MON jest, by nowe przepisy weszły w życie przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO2012.

Zakres działania przepisów rozszerzono o całą przestrzeń powietrzną naszego kraju. Dotychczas obowiązujące przepisy dotyczyły tylko ochrony granicy powietrznej. Projekt zmienia  przesłanki do zestrzelenia samolotu stanowiącego zagrożenie. Do tej pory przepisy mówiły o takiej możliwości jedynie w przypadku samolotu wojskowego. Projekt rozszerza przepisy na każdy statek powietrzny, który przekroczy naszą granicę bez zezwolenia lub niezgodnie z warunkami zezwolenia lub nie będzie stosował się do wezwań i poleceń organu zarządzania ruchem lotniczym lub statku przechwytującego.  Dostosowuje przepisy w tym zakresie do zasad obowiązujących w NATO.

Projekt zostanie wniesiony do Sejmu jako inicjatywa legislacyjna Senatu. Będzie musiał przejść cały proces legislacyjny. Wszystko wskazuje na to, że zostanie on przyjęty jeszcze podczas tej kadencji Sejmu. W przeciwnym wypadku prace nad nim należałoby rozpocząć od nowa w następnej kadencji.

 IAR/Danuta Zaczek/Radio Parlament

Section02
Section03
Section04