X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Sejm - komisje - aborcja

migracja
migrator migrator 19.08.2011

Sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny rekomendują odrzucenie projektu obywatelskiego całkowicie zakazującego aborcji.


Sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny rekomendują odrzucenie projektu obywatelskiego całkowicie zakazującego aborcji. Za odrzuceniem projektu głosowało 45 posłów, przeciw 22 posłów. Poseł PO Maciej Orzechowski, z zawodu lekarz ginekolog, cieszy się z takiej decyzji połączonych komisji. Jego zdaniem, zapisy tej ustawy, które naruszają istniejący od kilkunastu lat tak zwany kompromis aborcyjny, nie rozwiązują wielu problemów, a tworzą nowe. Wymienił tu brak dopuszczalności diagnostyki prenatalnej, zarówno tej bardzo zaawansowanej, w postaci diagnostyki genetycznej, ale także tej najprostszej, czyli na przykład ultrasonografii. "To są rzeczy, które ten projekt dyskredytują" - mówił Maciej Orzechowski. Poseł ma nadzieję, że w głosowaniu na sali plenarnej projekt także nie znajdzie uznania. Według niego, im bardziej zbliżają się wybory, dyskusja na ten temat staje się mniej merytoryczna, a bardziej "kampanijna". "Dobro osób, które takiej procedurze by podlegały, schodzi na dalszy plan" - mówi. Obywatelski projekt wyklucza jakiekolwiek możliwości przerywania ciąży. Obecnie prawo dopuszcza aborcję w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia kobiety lub płodu a także kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu.
Informacyjna Agencja Radiowa/Agnieszka Rucińska/kry/dyd
Section02
Section03
Section04