X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Klasyczne pożegnanie Stinga

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 17:24
Ostatni tydzień Trójkowych poranków z muzyką Gordona Matthew Sumnera zakończyliśmy piosenkami, które stanowiły dla niego prawdziwe wyzwanie.
Audio
Sting
StingFoto: Yancho Sabev/Wikimedia Commons/CC

Przypomnijmy, iż przez ostatnie tygodnie, każdy, kto koło 7:35 miał włączoną Trójkę, mógł posłuchać najlepszych piosenek z solowej kariery lidera The Police, wybranych przez niego samego na 3-płytowe wydawnictwo "Sting: 25 Years" , w naszej audycji dodatkowo opatrzonych komentarzem Piotra Metza .

Pożegnalny tydzień ze Stingiem rozpoczęliśmy od piosenki dla niego wyjątkowej. Tytułowy utwór z płyty "The Soul Cages" pozwolił mu bowiem przezwyciężyć mentalną i piosenkową blokadę, która powstała w nim po śmierci ojca. Sam Sting, mimo różnych kolei losu, nigdy nie zwątpił w swoje muzyczne umiejętności i nie rezygnował z najtrudniejszych wyzwań, czego dowodem były jego wycieczki w stronę muzyki klasycznej: - Nie uważam się za perfekcjonistę, ja po prostu wiem, kiedy zacząć i kiedy skończyć numer – opowiadał w rozmowie z Piotrem Metzem.

Ta pewność siebie miała z pewnością niebagatelne znaczenie w momencie, kiedy Sting otrzymał prestiżowe zaproszenie od słynnej Chicagowskiej Orkiestry Symfonicznej . – Spytali się, czy zgodziłbym się zrobić z nimi koncert oparty na mojej muzyce. Owszem, pracowałem z symfonikami wcześniej przy pojedynczych piosenkach, tu jednak nie byłem pewien, czy sprostam opracowaniu całego programu, czy moja muzyka do tego pasuje, mimo to podjąłem wyzwanie – wspominał w Trójce przy okazji prezentacji symfonicznej wersji piosenki "Russians".

Tamta współpraca z 2008 roku w przyszłości zaowocowała wydaną w 2010 roku płytą "Symphonicities", na której Sting wspólnie z Royal Philharmonic Concert Orchestra osiągnął apogeum swoich symfonicznych zamysłów: – Nie chciałem, żeby jak w większości przypadków orkiestra dla artysty była tylko tłem, podgrywającym kilka nut. To nudne. Chciałem dać muzykom wyzwanie, aranże miały być trudne, rytmiczne, wykonywane z pasją i precyzją, z jaką orkiestra gra Strawińskiego.

Więcej na temat piosenek w dźwiękach w boksie "Posłuchaj" .

(bch)

Czytaj także

Elżbietańska idylla, czyli Sting nagrywa płytę w jadalni

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 12:00
- Czterystuletni dom, wokół pola i rzeka płynąca przez ogród - wspomina Sting otoczenie, w którym powstała płyta "Ten Summoner's Tales".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zabójcza broń Stinga

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2011 00:00
- Unikatowość mojego głosu nie wszystkim odpowiada. Ale to wartość, którą powinien pielęgnować każdy wokalista - mówi Sting w kolejnej odsłonie trójkowego przeglądu jego przebojów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystkie obsesje Stinga. "Śpiewając staję się lepszy"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 14:00
- Aby żyć, muszę ciężko pracować; tak jak mój ojciec. To niezbyt zdrowe, ale taki już jestem - mówi artysta. Przeczytaj, jakie tęsknoty targają sercem Stinga.
rozwiń zwiń