X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Michał Dworczyk o reformie rządu: to zmiana filozofii funkcjonowania

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 08:25
- Nie ograniczałbym zmian w rządzie wyłącznie do kwestii personalnych i liczby urzędników - powiedział w "Sygnałach dnia" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Audio
  • Michał Dworczyk o reformie rządu (Sygnały dnia/Jedynka)

Michał Dworczyk pytany o reformę rządu odpowiedział, że nie ograniczałby tego "absolutnie do zmian personalnych czy wyłącznie do liczby urzędników, którzy będą pracować w rządzie". - Chcemy zaproponować zmianę modelu z modelu stricte politycznego na model mieszany polityczno-urzędniczy, stąd też zmiany legislacyjne - tłumaczył gość Jedynki.

Dodał, że "premier Mateusz Morawiecki przyjął złożone dymisje przez 17 wiceministrów, a proces przekształcania rządu będzie trwał około dwóch miesięcy".

Szef kancelarii premiera pytany o zapowiadane zmiany w ustawie o służbie cywilnej powiedział, że projekt nowelizujący ustawę "będzie rozpatrywany w najbliższy piątek". Propozycję zmian tłumaczył próbą zmiany "filozofii funkcjonowania rządu".

Jego zdaniem dzięki zmianom legislacyjnym "podsekretarze stanu przejdą z korpusu politycznego do służby cywilnej z wszystkimi tego konsekwencjami". - Wierzymy, że najlepsi fachowcy będą po zmianie większości parlamentarnej pracowali nadal w rządzie - zaznaczył.

Pytany o wynagrodzenia wiceministrów po ich przejściu do służby odpowiedział, że "będą wynagradzani dokładnie na tych samych zasadach, jak inni urzędnicy służby cywilnej".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef kancelarii premiera)

Data emisji: 15.03.2018

Godzina emisji: 7.15

mr, PAP, abi

Zapis rozmowy

Czytaj także

Marek Suski: po etapie zmniejszania liczby wiceministrów, nastąpi kolejny, czyli ograniczanie wielkości gabinetów politycznych przy ministerstwach

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 09:33
– Część odwołanych osób będzie zaangażowana w inne zadania. Wiele z nich będzie mogło zaangażować się bardziej w pracę w parlamencie – wyjaśniał w "Salonie politycznym Trójki" szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. 
rozwiń zwiń