Muzyka

Wrocław gotowy na bicie gitarowego rekordu świata (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 12:22
Już po raz dziewiąty tysiące gitarzystów w ramach Thanks Jimi Festival wykona wspólnie najsłynniejszy przebój Jimiego Hendrixa.
Audio

Podejście do pobicia rekordu świata w ilości gitarzystów wykonujących wspólnie piosenki odbędzie się już w najbliższą sobotę, 30 kwietnia, na wrocławskim Rynku Głównym.

Dotychczasowy rekord ustalono na Thanks Jimi Festival w 2009 roku, kiedy to kompozycję Jimiego Hendrixa "Hey Joe" wykonało 6346 muzyków. W tym roku swój udział w biciu tego wyniku zapowiedzieli m.in. raper L.U.C, Paweł Kukiz oraz Titus z Acid Drinkers.

Organizator i pomysłodawca festiwalu Leszek Cichoński w udzielonym nam wywiadzie, podkreślił, iż nie o ilość tutaj chodzi.

- Przede wszystkim ważna jest wyjątkowa atmosfera i frajda ze wspólnego grania. Grają ze sobą i dzieciaki i siwawi hippisi i wszyscy grają równo i z uczuciem.

W tym roku wyjątkową atrakcją dla wszystkich uczestników festiwalu będzie koncert inauguracyjny "Hendrix Symfonicznie", który odbędzie się 29 kwietnia. Tego dnia we wrocławskiej hali Orbita zabrzmią najbardziej znane utwory z repertuaru króla gitary m.in. "Foxy Lady", "Voodoo Child", czy "Hey Joe" w zupełnie nowym  brzmieniu wzbogaconym instrumentarium Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej.

W drugiej części koncertu wystąpi gość specjalny festiwalu Steve Hackett – legendarny gitarzysta grupy Genesis z okresu najlepszego składu zespołu z Peterem Gabrielem, Phillem Collinsem, Tonym Banksem i Mike’m Rutherfordem.

Dodatkowo na uczestników sobotniego bicia rekordu czekają darmowe wejściówki na wieczorny koncert wirtuozów gitary, który odbędzie się na Wyspie Słodowej. Wystąpią tam Al di Meola, Neil Zaza oraz grupy Ten Years After i Acid Drinkers.

Więcej o festiwalu "Thanks Jimi" w naszej rozmowie z Leszkiem Cichońskim (kliknij w ikonę filmu w boksie wideo).

Szczegółowy program imprezy znajdą państwo na stronie organizatorów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Leszek Cichoński

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2009 14:00
Leszek Cichoński , gitarzysta bluesowy, kompozytor i aranżer.
rozwiń zwiń