X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Turnau o PAH: ci ludzie stwarzają dobro

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 14:35
- Ten utwór jest prezentem dla wszystkich pracowników i wolontariuszy PAH, którzy jeżdżą po świecie, poświęcają się, pomagają innym - opowiada w Trójce autor muzyki do utworu "Uwaga, uwaga".
Audio
Grzegorz Turnau w Trójce
Grzegorz Turnau w TrójceFoto: fot. PR/G. Darmetko

- To miała być "Piosenka dla Janki", ale uznaliśmy z Andrzejem Sikorowskim, że pierwsze słowa piosenki bardziej zwracają uwagę i będą bardziej zrozumiałe dla słuchaczy - wyjaśnia Grzegorz Turnau i dodaje, że przyjaźń z Janiną Ochojską była dodatkowym impulsem do napisania piosenki.

"Uwaga, uwaga" powstała na specjalną okazję - 20. rocznicę działalności Akcji - dowiedz się więcej>>

Gość Piotra Barona przyznał, że zebranie blisko 20 artystów najpierw na nagranie utworu, a następnie teledysku nie było łatwe, ale udało się dzięki wysiłkom pracowników Polskiej Akcji Humanitarnej.

- Tych ludzi trzeba wesprzeć tak, jak potrafimy. A my potrafimy zaśpiewać, zagrać i w ten sposób "nastroić" innych do włączenia się w to pomaganie. PAH jest organizacją niezwykle skutecznym narzędziem pomocy - podkreślił.

Grzegorz Turnau przyznał także, że myśli o nowej płycie. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przyszły rok będzie rokiem nowego albumu - dodał z uśmiechem.

"3 wymiary gitary" na antenie Trójki od poniedziałku do poniedziałku do czwartku tuż po godz. 13.

Czytaj także

Soyka: serce włożyliśmy w ten projekt

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 14:30
- PAH to jeden z przykładów na to, że są ludzie, którzy starają się ten świat uczynić lepszym dla tych, którzy nie mogę sami sobie pomóc - mówi Stanisław Soyka opowiadając o piosence "Uwaga, uwaga", która będzie miała swoją premierę w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy muzycy dla PAH - premiera w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 04:00
Polska Akcja Humanitarna obchodzi 20-lecie istnienia. 14 listopada na antenie Trójki zaprezentowaliśmy piosenkę, która powstała specjalnie na tę okazję, a którą wykonują najbardziej znani wokaliści oraz instrumentaliści.
rozwiń zwiń