X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"Gloria victis" - album powieści partyzanckich dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 20:03
- Każdy u nas w zespole jest z innej szkoły i ma odmienny życiorys muzyczny, co pozwala nam zachować świeżość - mówi Artur Sulikowski z grupy Lustro.
Audio
  • Muzycy zespołu Lustro opowiadają o albumie "Gloria victis" (Muzyczna Jedynka)
Zespół Lustro w studiu radiowej Jedynki
Zespół Lustro w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Płyta "Gloria victis" zespołu Lustro wpisuje się w patriotyczne i partyzanckie pieśni na temat m.in. Powstania Warszawskiego. Grupa zdecydowała się przygotować utwory w rockowych aranżacjach. - Dla nas są to rekonstrukcje historyczne, jest to odnowienie i pokazanie w innej wersji tych utworów i pięknych melodii. Ten album jest drugim nurtem naszej działalności, zaś głównym jest twórczość autorska - opowiada Grzegorz Kowalczyk.

Gitarzysta przyznaje, że zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej płyta "Gloria Victis" nie jest jednorodna. Znajdują się na niej zarówno utwory spokojniejsze, jak i mocniejsze brzmienia. - Staraliśmy nie trzymać się głównej linii, by każdy mógł coś dla siebie wybrać - podkreśla.

W programie wyjaśniliśmy, jaki był pomysł na powstanie płyty i ile czasu pracowano nad nią. Jaka jest historia zespołu Lustro? Co łączy grupę ze starym dobrym małżeństwem? O co najczęściej spierają się muzycy? O tym m.in. więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Grzegorz Kowalczyk (gitarzysta, zespół Lustro), Artur Sulikowski (perkusista, zespół Lustro)

Data emisji: 2.08.2016

Godzina emisji: 14.39

sm/mg

Czytaj także

Jak połączyć różne muzyczne światy?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 23:31
- Spotkania z muzykami to jak podróż w nieznane miejsca, to zetknięcia z osobami z zupełnie innych rejonów muzycznych i coś nowego się z tego tworzy - opowiada wokalistka Ania Broda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Złota płyta Mietka Szcześniaka "Songs From Yesterday"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 15:40
- Weszliśmy do studia, by złożyć hołd naszym idolom, piosenkom, które były kamieniami milowymi, wielkimi hitami wielu pokoleń zarówno wyznawców popu, jak i rock'n'rolla - tak o swojej najnowszej płycie mówił Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń