Muzyka

Nordic w Dwójce - obejrzyj wideo

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 11:19
Zobacz niezwykły koncert szwedzkich artystów, którzy wystąpili na "Muzycznej Scenie Tradycji" Dwójki.
Audio
Zespół Nordic na Muzycznej Scenie Tradycji Dwójki
Zespół Nordic na "Muzycznej Scenie Tradycji" DwójkiFoto: Grzegorz Śledź/PR2Na  "Muzycznej Scenie Tradycji" Programu 2 Polskiego Radia  wystąpiła ostatnio szwedzka grupa  Nordic. Zobacz wideo!
Nordic to szwedzkie trio specjalizujące się w muzyce ludowej, ale zarazem niestroniące od muzycznych eksperymentów. Niezwykłe połączenie instrumentów zapewnia zespołowi niepowtarzalne brzmienie, a skłonność do improwizacji sprawia, że koncerty grupy pozostają niezapomnianym przeżyciem. Wyjątkowy entuzjazm oraz wdzięk sceniczny przyniosły triu znaczące sukcesy zarówno w rodzinnej Szwecji, jak i za granicą. Zespół tworzą: Anders Löfberg – wiolonczela, Magnus Zetterlund – mandolina oraz Erik Rydvall – nyckelharpa.
Kolejny koncert w ramach "Muzycznej Sceny Tradycji" odbędzie się 2 grudnia br. Dotychczas wystąpili: Kapela ze Wsi Warszawa oraz Otako (obejrzyj wideo!).

***
"Muzyczna Scena Tradycji" to comiesięczne koncerty z udziałem publiczności, organizowane przez Program 2 w Studiu im. Władysława Szpilmana w głównej siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85. Dzięki nim radiowa Dwójka pragnie przybliżyć słuchaczom najciekawszych artystów folkowych i ludowych oraz ich mistrzów – wiejskich muzyków i śpiewaków – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kapela ze Wsi Warszawa w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 09:30
Od października radiowe Studio im. W. Szpilmana co miesiąc gości najlepszych polskich i zagranicznych muzyków ludowych i folkowych. Ruszała "Muzyczna Scena Tradycji". Jako pierwsza zaproszenie przyjęła Kapela ze Wsi Warszawa, która w tym roku świętuje swoje 15-lecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fantastyczne Otako. Obejrzyj koncert!

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 14:37
Zobacz wideo z kolejnego koncertu folkowego, który odbył się w ramach Dwójkowej "Muzycznej Sceny Tradycji".
rozwiń zwiń