X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Premier Norwegii: nie zniszczą naszej demokracji

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 23:43
Oświadczenie takiej treści złożył po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu premier Norwegii Jens Stoltenberg
Premier Norwegii: nie zniszczą naszej demokracji
Foto: fot. EPA/ROALD BERIT

"Osoby odpowiedzialne za tragiczne wydarzenia w pobliżu budynków rządowych w Oslo i na pobliskiej wyspie nie zniszczą naszej demokracji" - powiedział premier.

Jens Stoltenberg dodał, że demokratyczna Norwegia nie da się złamać, a odpowiedzią - jak się wyraził - "małego, ale dumnego narodu", będzie "jeszcze więcej demokracji. Choć nie naiwności"

Premier ostrzegł, że bilans ofiar śmiertelnych ataku na wyspie Utoya może wzrosnąć. Na wieczornej konferencji zapewnił, że władze znajdą "odpowiedzialnych za ataki i postawią ich przed sądem".

Stoltenberg wyraził też przekonanie, że policja zapewnia mu bezpieczeństwo. Podkreślił, że myślami jest z tymi, którzy stracili życie w czasie wykonywania obowiązków służbowych, pracując w zaatakowanych budynkach rządowych.

Minister sprawiedliwości i ds. policji Knut Stoberget powiedział, że w wybuchu w Oslo zginęło siedem osób, a 10 zostało poważnie rannych. Ponadto kilku młodych ludzi zginęło, a kilku nie udało się odnaleźć po strzelaninie na wyspie Utoya, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki Partii Pracy (Ap) premiera - poinformował minister. Dodał, że zatrzymano sprawcę strzelaniny - obywatela Norwegii.

Na pytanie o ewentualnych innych zamachowców, współpracujących z zatrzymanym, odpowiedział, że "policja ciężko pracuje i oczywiście sprawdza wszelkie możliwości". Zapewnił, że sprawcy zostaną odkryci i że wszystko, co można zrobić jest robione, by ustalić odpowiedzialność za piątkowe zamachy.

Według norweskiej policji zatrzymany po strzelaninie na Utoya ma 32 lata i jest, jak to określono, rdzennym Norwegiem. Zdaniem policji jest on najpewniej powiązany także z atakiem na budynki rządowe w Oslo. Szef norweskiej policji poinformował wieczorem, że na wyspie Utoya znaleziono niezdetonowane ładunki wybuchowe. Ładunki zostały rozzbrojone przez saperów.

Wybuch w Oslo - relacja minuta po minucie>>>

mch

Zobacz więcej na temat: Norwegia Oslo

Czytaj także

Norwescy eksperci: to mógł być atak terrorystyczny

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 20:47
Wybuch w dzielnicy rządowej w Oslo, do którego doszło w piątek po południu, mógł być atakiem terrorystycznym, za którym mogą stać islamscy dżihadyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do zamachu w Oslo przyznali się "Pomocnicy Globalnego Dżihadu"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 21:09
Według oświadczenia terrorystów atak "był odpowiedzią na obecność oddziałów norweskich w Afganistanie" i obelgi na proroka Mahometa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 ofiar strzelaniny na zjeździe młodzieżówki Norweskiej Partii Pracy na wyspie Utuya pod Oslo

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 21:47
Wiadomo, że aresztowano mężczyznę który otworzył ogień do uczestników spotkania. Był przebrany w policyjny mundur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mężczyzna, zatrzymany po strzelaninie na wyspie Utoya pod Oslo jest Norwegiem

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 22:52
W strzelaninie, do której doszło na zjeździe młodzieżówki Norweskiej Partii Pracy na wyspie Utuya pod Oslo zginęło 10 osób.
rozwiń zwiń