X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"Mateusze Trójki" przyznane. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 15:30
W 2013 roku "Mateusze Trójki" – Nagrody Muzyczne Programu 3 zostały wręczone po raz dwudziesty. Wśród laureatów znaleźli się Beata Przybytek, Jarosław Śmietana, Dawid Podsiadło, L.U.C i Motion Trio oraz Marcin Masecki.
Audio
  • "Mateusza Trójki" w kategorii Muzyka Jazzowa - Wydarzenie zdobyła Beata Przybytek
  • "Mateusza Trójki" w kategorii Muzyka jazzowa otrzymał Jarosław Śmietana, nagrodę w jego imieniu odebrał Wojciech Karolak
  • "Mateusza Trójki" w kategorii Muzyka Rozrywkowa - Debiut otrzymał Dawid Podsiadło
  • "Mateusza Trójki" w kategorii Muzyka Rozrywkowa - Wydarzenie otrzymali L.U.C. i Motion Trio
  • "Mateusza Trójki" w kategorii Muzyka Rozrywkowa otrzymał Marcin Masecki
  • Skrót gali "Mateusze Trójki" 2013 (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Beata Przybytek otrzymała Mateusza Trójki w kategorii Muzyka Jazzowa - Wydarzenie
Beata Przybytek otrzymała "Mateusza Trójki" w kategorii Muzyka Jazzowa - WydarzenieFoto: Andrzej Bołdaniuk


Galę wręczenia "Mateuszy Trójki" prowadzili Agnieszka Szydłowska i Wojciech Mann. Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Beata Przybytek została laureatką w kategorii MUZYKA JAZZOWA – WYDARZENIE – "za pełną uroku, pomysłów kompozytorskich i jazzowego nastroju płytę I’m Gonna Rock You ". Nagrodę wręczyła dyrektor Trójki, Magda Jethon. - Chciałabym bardzo podziękować za wyróżnienie Akademii. Każda osoba, która wsparła nas przy tym projekcie może się poczuć teraz dumna. Dziękuję bardzo - mówiła wzruszona Beata Przybytek.

Beata Przybytek - rozśpiewana dama jazzu>>>

Laureatem nagrody za całokształt osiągnięć twórczych w kategorii MUZYKA JAZZOWA został Jarosław Śmietana, który ujął Akademię Muzyczną Trójki "wprowadzeniem gitary do mistrzowskiej grupy instrumentów solowych i wytyczaniem nowych ścieżek elektronicznego brzmienia muzyki”. Nagrodę odebrał Wojciech Karolak, wieloletni współpracownik i przyjaciel zmarłego we wrześniu tego roku  artysty. - Chciałbym bardzo podziękować Akademii i Trójce w imieniu Jarka i własnym. Jest miłe szczególnie to, że to nagroda Trójki. Moja generacja muzyków jazzowych była bardzo silnie związana z Trójką i bardzo wiele Trójce zawdzięczamy. Jeszcze raz bardzo dziękuję - mówił Wojciech Karolak odbierając nagrodę z rąk Magdy Jethon.
Jarosław Śmietana – legendarny jazzman>>>

Dawid Podsiadło otrzymał nagrodę w kategorii MUZYKA ROZRYWKOWA – DEBIUT. Jury doceniło wokalistę "za talent, upór, wielką dojrzałość mimo bardzo młodego wieku oraz skromność i naturalność w byciu gwiazdą”. - Bardzo dziękuję. Sama nominacja jest dla mnie czymś wyjątkowym, właśnie dlatego, że mam 20 lat i dopiero debiutuję. Pewno dlatego kategoria "Debiut" - żartował artysta. - Czuć w tym miejscu piękną magię. To wielka radość, że mogę tu być - dodał Dawid Podsiadło.
Dawid Podsiadło - nie tylko talent i show>>>

W kategorii MUZYKA ROZRYWKOWA – WYDARZENIE najbardziej interesujący okazali się L.U.C i Motion Trio. Nagrodę otrzymali "za spotkanie będące konsekwencją wiary w jedyny uprawniony podział muzyki: na dobrą i złą. Za mistrzowskie połączenie dwóch muzycznych światów, które zaowocowało dwoma albumami: Nic się nie stało i City Of Harmony ”. - Dziękuję za nagrodę jako za dodanie nam wiary. Dziękuję za tę nagrodę także jako za dodawanie wiary polskiej sztuce i polskim muzykom - mówił L.U.C. - Dziękuję tym, którzy docenili naszą pracę z Łukaszem. To dowód, że nawet na akordeonie można grać fajne utwory - żartował jeden z muzyków Motion Trio.

L.U.C i Motion Trio - artyści niedefiniowalni>>>

Nagrodę za całokształt osiągnięć twórczych w kategorii MUZYKA ROZRYWKOWA otrzymał Marcin Masecki. Jury doceniło u młodego, lecz już doświadczonego pianisty i kompozytora "udane łączenie pasji do muzyki klasycznej z pasją do muzyki, która (być może) klasyczną się stanie" oraz "przypominanie, że bycie artystą to poszukiwanie i podejmowanie ryzyka". Nagrodę odebrała Candelaria Saenz Valiente, żona laureata.

Marcin Masecki – pianista, który przekracza granice>>>

Nagrody Muzyczne Programu 3 im. Mateusza Święcickiego – "Mateusze Trójki" przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Nazwa nagrody pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym dyrektorem muzycznym Programu 3, autorem muzyki do takich przebojów, jak "Pod papugami", "Jedziemy autostopem", czy "Był taki ktoś".

"Mateusze
"Mateusze Trójki" 2013, fot: A. Bołdaniuk

Rok po jego śmierci w 1985 roku, z inicjatywy Pawła Sztompke i Jana Borkowskiego, narodził się pomysł na nagrodę muzyczną poświęconą autorowi pierwszej Trójkowej audycji ("Mojego magnetofonu" – czyli dzisiejszej "Muzycznej Poczty UKF"). Nagroda jest uhonorowaniem wkładu Mateusza Święcickiego w brzmienie Programu 3, a jednocześnie wyraża uznanie dla najzdolniejszych polskich muzyków.

Mateusz Święcicki swe radiowe życie związał z Trójką

W tym roku "Mateusze Trójki" zostały wręczone po raz 20. Pierwszymi laureatami w 1987 roku zostali Franciszek Walicki (za pomysł i realizację koncertów "Old Rock Meeting – Czy nas jeszcze pamiętasz") oraz Krzysztof Popek (za utworzenie i prowadzenie orkiestry jazzowej "Young Power").

Zobacz wideo z gali wręczenia "Mateuszy Trójki" w 2012 roku

Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się m.in. Edyta Bartosiewicz , Ewa Bem, Monika Brodka, Lech Janerka, Anna Maria Jopek, Gaba Kulka, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Młynarski , Zbigniew Namysłowski, Katarzyna Nosowska , Agnieszka Osiecka , Tomasz Stańko , Muniek Staszczyk, Magda Umer, Wojciech Waglewski, Jan Ptaszyn Wróblewski , Aga Zaryan, zespoły Lao Che, Raz Dwa Trzy, Strachy na Lachy, Wojtek Mazolewski Quintet. Jedynego "Super Mateusza" otrzymał w 1999 roku Czesław Niemen.

Nagrody przyznało jury złożone z dziennikarzy muzycznych Trójki w składzie: Jan Borkowski, Jan Chojnacki, Anna Gacek, Grzegorz Hoffmann, Wojciech Mann, Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Mariusz Owczarek, Barbara Podmiotko, Zofia Sylwin, Agnieszka Szydłowska i Tomasz Żąda.

Czytaj także

Niezwykły koncert Jaromíra Nohavicy i Artura Andrusa! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 16:30
Był to pierwszy koncert z okazji jubileuszu 25-lecia Trójkowych Koncertów. W związku z tym bohaterowie wieczoru zostali wyróżnieni "Diamentami Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Lao Che w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 16:00
W ramach tego wyjątkowego wieczoru muzycy oprócz utworów znanych z ostatnich koncertów postanowili zrobić fanom niespodziankę i zagrali niewydane wcześniej kompozycje, a także kilka piosenek w niepublikowanych dotychczas wersjach. Materiał z tego koncertu ukaże się na płycie "Koncerty w Trójce".
rozwiń zwiń