X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sławomir Gołaszewski

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 11:39
"Trzeba mieć defekt żeby słuchać punk rocka" - nestor polskiego reggae był gościem audycji "Rock przeciwko Systemowi".

Sławomir Gołaszewski to postać kultowa i niezwykle zasłużona dla polskiej kultury alternatywnej. Z wykształcenia filozof specjalizujący się w filozofii kultury. Zaangażowany w szerokie spektrum działań twórczych. Współpracował z Teatrem Źródeł Jerzego Grotowskiego, współtworzył muzykę dla Teatru Adekwatnego. W latach 80. związał się z muzyczną sceną undergroundową współpracując z zespołami tej miary co Kultura, Izrael i Armia. Autor tekstów. Był producentem legendarnej dziś składanki "Fala 1984" prezentującej dokonania ówczesnych młodych gniewnych.

Nieocenione są jego zasługi dla polskiej sceny reggae, którą promował jako dziennikarz prasy i radia (na falach Polskiego Radia gościł z audycją "Pieśni Wędrowców"). Autor wielu książkowych publikacji poświęconych muzyce tego gatunku ("Reggae Rastafari", "Muzyka Drogi", "Reggae Katalog", "Dapspolski - Regementarz"). Znawca muzyki etnicznej i World Music, o której publikuje felietony i recenzje. Twórca psychodelicznego projektu Asunta. Pozostaje twórczo aktywny do dziś działając jako producent i performer pod pseudonimem Audiomara .

Sławomir Gołaszewski był gościem Macieja Szajkowskiego w specjalnej audycji "Rock przeciwko Systemowi", która miała miejsce w dniu Święta Niepodległości.


Lady Pank i Republika były podarunkiem władzy dla młodzieży.


Zaginęła łączność między muzyką a plastyką.


"Ci co nie mają nic do powiedzenia występują najpubliczniej."


Sławomir Gołaszewski o pierwszej religijnej piosence nagranej w Polsce i najwolniejszym reggae świata.