Muzyka

Marcin Mroziński

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 12:14
Śpiewający aktor będzie reprezentował Polskę na tegorocznym konkursie Eurowizji w Oslo.
Audio

O występie Marcina Mrozińskiego na festiwalu Eurowizja zdecydowali widzowie Telewizji Polskiej w SMS-owym głosowaniu podczas finału krajowych eliminacji. W konkursie artysta zwyciężył m.in. Annę Cyzon, zespół Dziewczyny, Anetę Figiel, zespół VIR, Iwonę Węgrowską, Leszcze, ZoSię, Nefer i Sonic Lake.

Marcin Mroziński po raz pierwszy uczestniczył w ogólnopolskim festiwalu piosenki dziecięcej w wieku dziewięciu lat, zdobywając pierwsze miejsce. Startował w pierwszej edycji programu "Idol". Jest laureatem programu "Szansa na sukces" oraz półfinalistą trzeciej edycji "Idola". Przez cztery lata pracował w programie "Songowanie na ekranie" emitowanym w TVP1.

W 2007 roku wystąpił podczas Festiwalu w Opolu w koncercie "Niebo z moich stron " poświęconym twórczości Seweryna Krajewskiego, gdzie wykonał piosenkę "Czy słyszysz co mówię". W teatrze debiutował w roli majętnego patrona teatru, wicehrabiego Raoula de Chagny na scenie Teatru Muzycznego Roma w musicalu "Upiór w operze". Od września 2009 można zobaczyć go w niektórych odcinkach programu "Jaka to melodia?" gdzie śpiewa przeboje gwiazd.

Półfinał Eurowizji, w którym wystartuje Polak odbędzie się już 25 maja w Oslo.

O szczegółach swojego występu Marcin Mroziński opowiedział Marii Szabłowskiej w audycji Muzyczna Jedynka (Program Pierwszy).


Piosenką, z którą artysta wystąpi w konkursie będzie polsko angielska "Legenda".


Irlandzka kandydatka.


Wśród faworytów konkursu wymieniana jest niemiecka piosenkarka Lena.


Mocno promowana kandydatka z Azerbejdżanu.


Promocja z pieniędzy na czarną godzinę.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak