X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Męska rozmowa z Wilkiem i Waglem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2011 14:32
Mariusz Wilczyński i Wojciech Waglewski na zakończenie tegorocznej edycji "Męskiego Grania", w ponad godzinnej pogawędce, wymienili się poglądami m.in. na temat kobiet, Tadeusza Nalepy i... słabości utworu "Child In Time".
Audio
  • Wojciech Waglewski i Mariusz Wilczyński w Offensywie
Wojciech Waglewski
Wojciech WaglewskiFoto: Maciej Kulczyński/ Męskie Granie

Przez siedem wakacyjnych sobót lider Voo Voo i światowej klasy animator odpowiadali za artystyczne atrakcje trasy "Męskiego Grania". Punktem kulminacyjnym ich współpracy  było każdorazowo spotkanie na wieczornych koncertach Voo Voo, w czasie których popularny "Wilku", na bieżąco - z użyciem kamery i piórka - ilustrował dźwięki płynące z głośników.

W audycji "Offensywa" panowie w luźnej, wielowątkowej rozmowie z Anną Gacek postarali się o coś na kształt podsumowania tegorocznej edycji imprezy.

- Sukces "Męskiego Grania" polega na tym, że naprawdę jest to pokaz siły polskich talentów. To jest przyczynek do tego, żebyśmy uwierzyli w siebie - mówił w audycji Wojciech Waglewski. Muzyk zwracał uwagę na fakt, iż pomimo braku zagranicznych gwiazd, większość koncertów na trasie była wyprzedana do ostatniego biletu.

- Kocham polskich muzyków, mam obsesję na ich punkcie. Uważam, że są kompletnie niedoceniani i sami nawet nie wiedzą jak są wielcy - dopowiadał lider Voo Voo.

Swój polonocentryczny stosunek do muzyki Wojciech Waglewski zaprezentował przynosząc do studia płyty wyłącznie rodzimych wykonawców. Dyskutując o ich znakomitym poziomie, gro czasu obaj panowie poświęcili postaci Tadeusza Nalepy.

- Mimo, że nie był wirtuozem, to uwielbiałem jego dźwięki, grał po prostu z serca - mówił Wilczyński. Wtórował mu Waglewski, prywatnie posiadacz starej gitary Nalepy, który lidera Breakoutu określił mianem "jednego z najlepszych muzyków w skali wszechświata".

Mniej serca lider Voo Voo miał dla przeboju grupy "Deep Purple" "Child In Time", który został wywołany w kontekście sentymentalnego podejścia do starej muzyki: - Kiedy usłyszałem go po latach, zastanawiałem się jak można coś tak głupiego napisać.

Więcej przemyśleń obu artystów znajdą Państwo w dźwięku "Wojciech Waglewski i Mariusz Wilczyński w Offensywie".

(bch)

Zobacz więcej na temat: Anna Gacek Deep Purple wilk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Męskie Granie" w Żywcu - trójkowa relacja

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011 09:00
- Pierwszy koncert rządzi się nieco innymi prawami. Ma zdecydowanie ludyczny i rock'n'rollowy charakter. Kolejne będą bardziej "artystowskie" - mówił Wojciech Waglewski jeszcze przed rozpoczęciem występów w Żywcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Męskie Granie" w Gdańsku: jazzowo i kobieco

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 23:00
Piotr Stelmach "Offensywę" poświęcił przede wszystkim jazzowym gwiazdom tegorocznego "Męskiego Grania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stara Gazownia w Poznaniu: pożeganie Męskiego Grania

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 12:00
W sobotę zapraszamy na ostatnią odsłonę tegorocznego "Męskiego Grania". Z Wojciechem Waglewskim i Mariuszem Wilczyńskim tym razem spotkamy się w Starej Gazowni.
rozwiń zwiń