X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"Neony" rozbłysły na Trójkowej scenie (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 20:00
"Raz nerwowe i neurotyczne, czasem kontemplacyjne, ale czujnie obserwujące meandry miejskich zakamarków, częściej nie wprost opisujące to, co rozświetla się na chwilę... złudzenia, oczekiwania, raczej szybkie kadry z ręki niż cyfrowe Taj Mahal" – tak opisują swoje brzmienie Neony. Gitarowy kwartet z Wrocławia w niedzielę 13 września zagrał koncert w studio im Agnieszki Osieckiej. Występ zapowiedział Piotr Baron.
Neony na żywo w Trójce
Neony na żywo w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Neony to zespół oparty na gitarowym brzmieniu, jednak stroniący od nawiązań do klasyki i typowych riffów rockowych. Do tekstów przykładają równie wielką wagę, co do muzyki.


Posłuchaj
52:25 2020_09_13 19_06_03_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 Neony – gitarowa alternatywa w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trojce)

 

Zdążyli nauczyć się siebie i stworzyć swój styl. Neony ciężko umieścić w mainstreamie, z drugiej strony przez piosenkowy charakter nie są zupełnie off.

Istnieją od 10 lat. Zadebiutowali w Jarocinie, odbili się od festiwali takich jak Opole po Open'era. Nagrali 3 płyty. Przeszli drogę od wydawnictwa na własną rękę, przez dużą wytwórnię, po absolutną niezależność w temacie wydawniczym i produkcyjnym. Ostatnią płytę tworzyli tak jak lubią: analogowo, live, na taśmę 8-śladową, sami realizując nagrania. Uwielbiają stare instrumenty, produkują winyle metodą wycinania, w poligrafii używają fotografii otworkowej swojego autorstwa. Robią wszystko w swoim tempie, nie zważając na trendy i koniunkturę. Jedno jest pewne. Są warci większych scen, większej publiczności i większej uwagi. Poznajcie Neony!

Neony rozbłysną dziś na Trójkowej scenie/Polskie Radio

(mat. prasowe)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert Stanisławy Celińskiej. Zapraszamy do słuchania!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 20:00
Stanisława Celińska kilka razy występowała na Trójkowej scenie. W dwie majowe niedziele 2020 roku przypomnieliśmy koncert artystki z września 2015 roku, podczas którego zaprezentowała ona utwory z płyty "Atramentowa". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Napiórkowski i jego "Ziemie obiecane"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 23:00
W październiku 2014 roku wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista zaprezentował w Trójce utwory z albumu "Ziemie obiecane", a także z dwóch poprzednich płyt, ciepło przyjętych również przez słuchaczy Trójki. W niedzielę 31 maja 2020 roku przypomnieliśmy ten występ. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzujące skrzypce, czyli Adam Bałdych na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 00:00
Adam Bałdych nazywany jest "najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów", ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Wystąpił on w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 20 października 2019 roku. W niedzielę 31 maja 2020 roku przypomnieliśmy ten występ.
rozwiń zwiń