X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Mateusz Krautwurst w doborowym towarzystwie na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 20:00
Producent muzyczny, songwriter, wokalista i dziennikarz radiowej Trójki – Mateusz Krautwurst wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Na Trójkowej scenie artyście towarzyszyli m.in.: Urszula Dudziak, Kasia Moś i Tomasz "Tomson" Lach i Jarecki. Koncertu można było posłuchać na antenie Trójki i obejrzeć w streamingu wideo na stronie, Facebooku oraz na YT Polskiego Radia.

krautwurst 1200x660.jpg
"Serdeczne dźwięki" – autorska audycja Mateusza Krautwursta w Trójce

Posłuchaj
54:39 2021_05_30 19_05_38_PR3_Koncert.mp3 Mateusz Krautwurst z gośćmi na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)

 

30 maja tego roku mija dokładnie 15 lat od pierwszego, pełnowymiarowego autorskiego koncertu Mateusza Krautwursta. Od tamtego czasu artysta nieprzerwanie koncertuje, a większość czasu spędza w studiu nagrań. Światło dzienne ujrzało do tej pory ponad 200 jego utworów słowno-muzycznych.

Producent muzyczny, songwriter i wokalista o jazzowym wykształceniu jest znany szerszej publiczności z występów z towarzyszeniem Orkiestry Adama Sztaby w programie "Fabryka Gwiazd" (2008), z koncertu Debiuty (Opole 2008) oraz jako finalista pierwszej edycji "The Voice of Poland" (2011). W autorskiej odsłonie wystąpił m.in. na albumach: "The Positive" (2011) i "Gdzieś pomiędzy" (2014).

W 2019 roku Mateusz Krautwurst stworzył męskie trio z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze "Zaklinam los", a za duet w utworze "Lepiej jak jest lepiej" na płycie Sokoła został nagrodzony Platynową Płytą.

Obecnie pracuje nad solowym/koncepcyjnym albumem muzycznym, a także przygotowuje kolejne premiery wydawnicze pod szyldem Mateusz Krautwurst Production, m.in. efekty pracy szkoły wokalnej Voice Office.


Mateuszowi Krautwurstowi na scenie Trójki towarzyszyli:

 • Urszula Dudziak;
 • Kasia Moś;
 • Tomasz "Tomson" Lach;
 • Jarecki.

Wraz z nimi wystąpił zespół muzyczny w składzie:

 • Paweł Tomaszewski – fortepian/Fender Rhodes;
 • Kamil Barański – keys/hammond;
 • Artur "Boo-Boo" Twarowski – gitara elektryczna/akustyczna;
 • Michał Barański – bas elektrczny/kontrabas;
 • Tomek Torres – perkusja;
 • Piotr Schmidt – trąbka/flugehorn;
 • Marcin Kajper – saksofon tenorowy/sopranowy;
 • Tomasz Dworakowski – puzon;
 • Michał Grobelny – chórek;
 • Kamil Bijoś – chórek;
 • Irena Kijewska – chórek.

. .

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Duch Delta na żywo na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 20:15
W niedzielny wieczór (9 maja) Trójka zaprosiła na radiowy debiut młodej grupy Duch Delta, która wystąpiła w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia odbyła się na antenie Trójki, a streaming wideo był dostępny na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Przeżyj to jeszcze raz! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klasyka Motown Records (z małą pomocą przyjaciół)

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 11:22
Marvin Gaye, Stevie Wonder, Diana Ross i inni wybitni wykonawcy związani z wytwórnią Motown Records wypełnili swą muzyką to wydanie audycji Mateusza Krautwursta. Prowadzący ułożył jej playlistę z pomocą zaprzyjaźnionych muzyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moniuszko i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 00:15
W najnowszych "Serdecznych dźwiękach" Mateusz Krautwurst gościł wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów piosenek Kasię Moś. Zabrzmiały też premierowo dwa utwory z jej najnowszego albumu "Moniuszko 200", który ukaże się już w piątek, 21 maja.
rozwiń zwiń