X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kogo tym razem zaczaruje Magda Umer?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 14:41
Na najnowszej płycie artystki "Wciąż się na coś czeka" znalazły się dwa utwory zaśpiewane przez nią w duetach. To zapowiedź kolejnego wydawnictwa Magdy Umer, którą, goszcząc u Marka Niedźwieckiego, zdradziła, z kim tym razem zaśpiewa.
Audio
Magda Umer podczas recitalu z piosenkami Agnieszki Osieckiej. 11 marca 2012.
Magda Umer podczas recitalu z piosenkami Agnieszki Osieckiej. 11 marca 2012. Foto: PR/W. A. Jurzyk

Pod koniec 2012 roku ukazała się dwunasta płyta artystki "Wciąż się na coś czeka".  Album, wydany w dwa lata po płycie "Noce i sny", nagrany został z udziałem Pawła Stankiewicza, Bartłomieja Krauza, Macieja Szczycińskiego i Wojciecha Borkowskiego, który, taka jak poprzednio, jest także producentem krążka.

- Ani ta płyta, ani poprzednie nie powstałyby, gdyby nie to, że Wojciech Borkowski ciągle namawia mnie do pracy. To, że działam, zawdzięczam w ogromnej mierze jego trudnemu charakterowi  – żartowała rozmówczyni Marka Niedźwieckiego.

Magda Umer śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej. Zobacz wideo>>> 

Oprócz nowych, poruszających interpretacji takich klasyków, jak "Słynny niebieski prochowiec" Cohena, czy "I ciągle dal" Stachury i Satanowskiego, na płycie znalazły się utwory napisane przez Magdę Umer, Magdę Czapińską i Andrzeja Poniedzielskiego specjalnie z myślą o tym wydawnictwie. Gospodarz "Markomanii” nazwał artystkę "czarodziejką", ponieważ udało jej się namówić do pisania Magdę Czapińską . - Jesteśmy ze sobą od lat związane głębokim uczuciem – odpowiedziała Umer.

Finał płyty, czyli utwory "Na całej połaci śnieg" (zaśpiewany z Wojciechem Mannem) oraz "Płachta nieba" (nagrana z Jackiem Kleyffem i Jerzym Słomińskim) to zapowiedź kolejnego planowanego przez artystkę wydawnictwa - płyty z duetami. Magda Umer zdradziła, że na kolejnym albumie zaśpiewa wraz z Maciejem Stuhrem utwór "Rzuć chuć” Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Na "Markomanię" zapraszamy w soboty od 10.00 do 12.00.