X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Tęskno: każdy koncert jest nową przygodą

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 22:00
– Od początku starałam się poprzez muzykę i teksty przekazać, że ciągle szukam nowym dróg, chcę się rozwijać, dowiadywać coraz więcej – mówiła Joanna Longić z projektu Tęskno tuż przed premierowym koncertem, który zainaugurował Port Kultury – cykl Narodowego Centrum Kultury tworzony we współpracy z Trójką. 
Tęskno wPorcie Kultury
Tęskno w Porcie KulturyFoto: Oko i Ucho

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 6 czerwca w Warszawie nad brzegiem Wisły. W trakcie występu (bez udziału publiczności), Joanna Longić zaprezentowała – wraz z przyjaciółmi oraz kwartetem smyczkowym – utwory z najnowszej płyty zatytułowanej "Tęskno" oraz (po raz pierwszy na żywo), swoją aranżację utworu "Zabierz mnie do morza". Nowa wersja piosenki Adama Repuchy przygotowana została w związku ze stuleciem zaślubin Polski z Bałtykiem. Jak się okazało, projekt obudził w artystce chęć tworzenia kolejnych, zupełnie nowych utworów.

Tęskno / Port Kultury  koncerty znad Wisły (źródło: YouTube / NCKultury)

– Przy okazji zaproszenia do nagrania własnej wersji "Zabierz mnie do morza" złapałam się na tym, że chcę nagrywać kolejne rzeczy. Kiedy zmobilizowaliśmy się na próby i nagrania, powstało parę nowych. Kiedy jest deadline i mobilizacja, dzieje się więcej. Cieszę się, że wszyscy z tego skorzystaliśmy – mówiła Joanna Longić. – Z każdym koncertem pojawiają się nowe utwory i coś dogrywamy. Każdy koncert jest nową przygodą – dodała.

Wywiad z zespołem Tęskno / Port Kultury - koncerty znad Wisły (źródło: YouTube / NCKultury)

***

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. 17 kwietnia ukazała się płyta zatytułowana po prostu "Tęskno", którą poprzedziły single "Między nami", "Walc" i "Frajda". Debiutancki album "Mi" z 2018 roku pojawił się w najważniejszych zestawieniach płyt roku, a media, wbrew samej muzyce, pisały o najgłośniejszym debiucie ostatnich lat. Od tego czasu Tęskno otrzymało m.in. Mateusza Trójki i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, regularnie wyprzedając trasy klubowe oraz pojawiło się na największych scenach w kraju i za granicą: m.in. Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie.

***

Tytuł audycji: Lista osobista
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: Joanna Longić (kompozytorka, autorka tekstów, autorka projektu Tęskno)
Data emisji:
 6.06.2020
Godzina emisji: 19.26

mat. prasowe/kr/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Longić z projektu Tęskno: umiem też krzyczeć

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 19:00
– Muzyka czasem mi się śni. Słyszę nuty, dźwięki, ale nie umiem ich odtworzyć. Jestem natomiast w stanie powrócić do uczuć, które mi wtedy towarzyszyły – wyznaje Joanna Longić, autorka projektu Tęskno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Longić: płyta "Tęskno" nauczyła mnie, co to jest frajda

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 11:50
Sprawdzone rozwiązania są bezpieczne, ale szybko ją nudzą. - Gromadzenie doświadczeń, nabywanie nowych umiejętności, to jest najważniejsze. Bo gwarantuje rozwój nie tylko zawodowy, ale też wewnętrzny - mówi Joanna Longić z Tęskno. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Longić X Mateusz Tomaszuk

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 20:13
Właśnie w sieci ukazał się drugi album Joanny Longić "Tęskno". Premiera sklepowa CD oraz winyla odbędzie się 29 maja. - Gdyby nie pandemia, w tej chwili byłabym po pierwszych koncertach promujących nowy materiał. Na razie wszystko przenieśliśmy na jesień. Ale tak naprawdę, to czas zweryfikuje, kiedy znów osobiście spotkam się ze słuchaczami - opowiada wokalistka w audycji „Off Control”. 
rozwiń zwiń