Muzyka

Rewelacje muzyki dawnej

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 22:06
2 listopada rozpoczyna się – koncertem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego – kolejna edycja projektu Mazovia Goes Baroque. Transmisja w Dwójce!
Audio
  • O 5. edycji projektu Mazovia Goes Baroque mówią dyrektor artystyczny festiwalu Cezary Zych i koordynator projektu Aneta Nowak
  • Z Konstantiniem Bogomołowem rozmawia Marta Stanczewska
Anglique Mauillon
Angélique MauillonFoto: mat. prasowe

Listopad i początek grudnia jest próbą wejrzenia w aktualny stan rzeczy w różnych obszarach artystycznych i repertuarowych muzyki dawnej. Będziemy mieli zatem okazję do posłuchania muzyki średniowiecznej, muzyki renesansowej, szerokiego wyboru muzyki wokalnej (świeckiej i religijnej) oraz instrumentalnej z XVII i XVIII, a nawet XIX wieku.
Tak jak różnorodny będzie repertuar podczas czwartej edycji projektu Mazovia Goes Baroque, tak rozmaite będą style wykonawcze, które zaprezentują muzycy. Wystąpią m.in.: legendarny flecista Pierre Hamon, współpracująca z nim Angélique Mauillon (harfa) i Marc Mauillon (tenor), a także Ensemble Faenza prowadzony przez Marco Horvata. Nurt wykonawców grających na instrumentach współczesnych reprezentuje rewelacyjny izraelski mandolinista Avi Avital i The Danish String Quartet.

O programie i wykonawcach tegorocznej edycji opowiadali w Dwójce dyrektor artystyczny festiwalu Cezary Zych i koordynator projektu Aneta Nowak.

2 listopada, w piątek, na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, wystąpi znakomity śpiewak Marc Mauillon oraz jego siostra, ceniona harfistka Angélique Mauillon. - Usłyszymy "Le Remède de Fortune" Guillaume de Machauta z wspaniałą skargą, kilkudziesięciominutowym lamentem, wielkim, bardzo rzadko wykonywanym dziełem - mówił w "Poranku Dwójki" Cezary Zych.

 

Program 2 Polskiego Radia jest współorganizatorem projektu Mazovia Goes Baroque. Niemalże wszystkie koncerty odbędą się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Pierwszy z nich, 2 listopada 2012, będziemy transmitować na antenie Dwójki.

Bilety na koncertu do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl

***
W naszej porannej audycji przedstawiliśmy również rozmowę z cenionym i głośnym rosyjskim reżyserem teatralnym Konstantiniem Bogomołowem.
Audycję prowadził Marcin Majchrowski.  

Zobacz więcej >>>

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Andreas Scholl: nie uklęknąłem przed papieżem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 11:17
Jeden z najwybitniejszych współczesnych kontratenorów opowiada o spotkaniu z Janem Pawłem II, o tym, jak w ostatnich dekadach "zmieniła się" muzyka barokowa i co różni Bacha od Händla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jordi Savall: muzyka przenosi nas w duchową przestrzeń

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 17:51
Niezwykłym akcentem zakończonego właśnie XX Festiwalu "Pieśń Naszych Korzeni" w Jarosławiu był występ Jordiego Savalla, jednego z najwybitniejszych interpretatorów muzyki dawnej. Koncert poświęcony był pamięci Montserrat Figueras, znakomitej katalońskiej śpiewaczki i jego zmarłej w 2011 roku żony.
rozwiń zwiń