X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"Uciekaj moje serce", czyli młodzi wokaliści śpiewają Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 21:00
Za nami pierwszy w tym sezonie koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Koncert "Uciekaj moje serce" odbył się w niedzielę 30 października w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Polskim Radiu.
Audio
  • "Uciekaj moje serce", czyli młodzi śpiewają Osiecką(Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia/Jedynka)
  • Janusz Kukuła zaprasza na koncert "Uciekaj moje serce" (Muzyczna Jedynka)
Kolejny niezwykły koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia
Kolejny niezwykły koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego RadiaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Przed publicznością wystąpili: Maciej Piasny, Karolina Wasilewska, Justyna Kokot, Karolina Burek, Łukasz Mazurek i Kuba Blokesz. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła i Janusz Gast – kierownicy artystyczni Studia Piosenki – oraz Bogdan Hołownia, kierownik muzyczny koncertu, wybrali dla młodych wykonawców repertuar złożony z utworów Agnieszki Osieckiej, a całość zaaranżował muzycznie Marcin Partyka. Koncert poprowadził dziennikarz radiowej Jedynki Paweł Sztompke.

Biogramy wokalistów:

Maciej Piasny. Tegoroczny dyplomant PWST im. L. Solskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu). Żywo związany z piosenka, zwłaszcza z twórczością A. Osieckiej. W 2009 r. reprezentował Poznań w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”. Młody adept sztuki teatralnej, rozpoczynający swoją artystyczną podróż wraz z Teatrem Miejskim w Gliwicach.

Karolina Wasilewska. Studentka V roku PWST w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w 2012 r. w spektaklu „Jerry Springer – The Opera” w reż. Jana Klaty na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W br. zrobiła dwa dyplomy:  „Jestem Vipem” w reż. Konrada Imieli i „Między nami dobrze jest” w reż. Agnieszki Glińskiej.

Justyna Kokot. Absolwentka wrocławskiej PWST. Debiutowała w musicalu „Siostrunie” w reżyserii Jana Szurmieja na deskach Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.  Współpracowała z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklu „Requiem. Bajka o śmierci” Hanocha Levina w reż. Wojtka Urbańskiego. Aktualnie można zobaczyć ją w spektaklu „Klub Samotnych Serc ‘PORTOFINO’” w reż. Łukasza Czuja w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie. Wkrótce zadebiutuje na wielkim ekranie w filmie „Atak Paniki” Pawła Maślony. Laureatka II nagrody 18. konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” (2015). 

Karolina Burek. Studentka V roku PWST w Krakowie. Pochodzi z Nowej Dęby. Laureatka nagrody „za wyjątkowe wrażenia audialne” na tegorocznym Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. 
Obecnie gra w dwóch dyplomach teatralnych: „Między nami dobrze jest” w reż. Agnieszki Glińskiej oraz „Jestem Vipem” w reż. Konrada Imieli, a także w musicalu w reż. Magdaleny Miklasz „Oratorium na blok” granym w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

Łukasz Mazurek. Wokalnie wywodzi się z Opolskiego Studia Piosenki. Również w Opolu był solistą pierwszego składu Opole Gospel Choir. Teatralną edukację zaczynał w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie debiutował na scenie w musicalu „Jezus Christ Superstar” M. Korwina. Absolwent PWST w Krakowie na wydziale aktorskim o specjalizacji wokalno-estradowej. Na koncie ma role teatralne, filmowe, serialowe oraz wiele koncertów i spektakli muzycznych, w tym: „Zegar” w reż. W. Kościelniaka, musical „21” (Strajk) w reż. J. Połońskiego i J. Stańka.

Kuba Blokesz. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, „Pamiętajmy o Osieckiej”, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA w Rybniku). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (2015). Jest producentem i kompozytorem albumu „Bóg sam wystarczy – poezje z Karmelu” (2016), na którym znalazły się wiersze św. Teresy z Ávili i innych świętych Zakonu Karmelitów.

***

pg

Czytaj także

Przeboje Marka Gaszyńskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 18:00
14 czerwca Marek Gaszyński zdmuchnie 77 świeczek na urodzinowym torcie, z tej okazji zaprosiliśmy Państwa na niezwykły koncert "Nie mówię żegnaj".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nadzieja". Przeboje Jana Pietrzaka w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 07:00
Koncert "Nadzieja" był ostatnim z cyklu Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia przed wakacyjną przerwą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chór śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 12:22
W sobotę 8 października, w przeddzień 80. urodzin Agnieszki Osieckiej, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert poświęcony jej pamięci. W audycji prezentujemy fragment retransmisji tego wydarzenia.
rozwiń zwiń