X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sampling. Czy w świecie muzyki wciąż budzi kontrowersje?

Użycie wcześniej wykorzystanego utworu, zwane samplem to dziś powszechnie stosowany zabieg w produkcji muzycznej. Należy jednak pamiętać, że sięganie po oryginalne fragmenty bez wiedzy artysty grozi konsekwencjami, wynikającymi z przepisów prawa.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay
O Audycji
Tytuł Nauka słuchania 2018/11/07 11:30
Prowadzący Michał Margański 
Opis

Sampling zaczął zyskiwać popularność w muzyce lat 90. Zdarzało się, że twórcy często sięgali po fragmenty utworów bez wiedzy ich autorów, stąd też słynne procesy, które były wytaczane za bezprawne użycie muzyki w tamtym okresie. – Artyści nie mieli wtedy świadomości, że jest to znak czasu, który ich dopadł. Trzeba to traktować jako hołd w ich stronę i szansę na zdobywanie nowych słuchaczy. To odkrycie na nowo brzmienia, które zostało już zapomniane – mówi raper Falkon 1.

– W rękach kreatywnej osoby jest to potężne narzędzie. Daje dużą wiedzę o historii muzyki, procesie tworzenia, ale trzeba być uczciwym wobec artystów – przekonuje DJ Kebs.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Goście DJ Kebs , Falkon 1
Playlista
Tagi
Playlista