X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Weekend z muzyką elektroniczną w industrialnej przestrzeni. W oczekiwaniu na CARBON Silesia Festival

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 12:35
Łącznie 26 godzin muzycznych doznań od ponad 30 polskich i zagranicznych wykonawców, kolorowe strefy relaksu, food market i wiele innych atrakcji, a to wszystko w industrialnej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. W weekend 3-4 września radiowa Trójka będzie towarzyszyć pierwszemu w historii CARBON Silesia Festival. Na miejscu dźwiękowy rekonesans zrobił już Paweł Turski, którego efektami podzielił się z nami w audycji "Trójka do trzeciej".
CARBON Silesia Festival
CARBON Silesia Festival Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
04:48 Trojka do trzeciej Muzyczny Weekend w Trojce 1 2021_08_25-12-20-19.mp3 Pierwsza edycja CARBON Silesia Festival w Zabrzu – czego możemy się spodziewać? (Trójka do Trzeciej)

WMT_eventcover_1200x660.jpg
Muzyczny weekend w Trójce: 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu oraz Carbon Silesia Festival

Weekend z ponad 30 artystami muzyki elektronicznej

CARBON Silesia Festival, który odbędzie się w weekend 3-4 września w Zabrzu to trzy sceny, na których wystąpią tacy artyści związani z muzyką elektroniczną jak Agim, Alan Dixon, Kamp!, Tiger & Woods, Last Robots, Agents of Time, Catz`n Dogz czy BOKKA. 

Tiger & Woods  Foto: mat. promocyjne Tiger & Woods Foto: mat. promocyjne

– Pierwszego dnia na znajdującej się w niecce scenie głównej będą wstępowali artyści związani z gatunkiem drum'n'base. Drugiego dnia będą to mocniejsze brzmienia oscylujące w okolicach techno i reprezentanci współczesnego disco. Będzie też scena Carnall, która wzięła swoją nazwę od szybu Carnall, znajdującego się na terenie sztolni  opisuje organizator CARBON Silesia Festival Igor Fleisher, odpowiedzialny także za SnowFest Festival.

Nie tylko muzyka

Pierwszego dnia uczestników czeka łącznie 12 godzin muzyki na żywo, a drugiego dnia – 14 godzin. CARBON Silesia Festival to jednak nie tylko muzyka. – Dla tych, którzy będą chcieli odpocząć między koncertami, będziemy mieć strefy relaksu. Będzie kolorowo, będzie dużo leżaków i miejsc do siedzenia. Teren jest na tyle kompaktowy i przyjemny, że każdy znajdzie tam miejsce dla siebie. Jesteśmy też przygotowani na każdą pogodę, bo sceny są zadaszone – zachęca współorganizatorka wydarzenia Zuzanna Partyka.


Posłuchaj
05:12 Trojka do trzeciej Muzyczny Weekend w Trojce 2 2021_08_25-12-27-52.mp3 Festiwal w przestrzeni innej niż wszystkie (Trójka do Trzeciej)

Organizatorzy śledzą prognozę pogody na bieżąco i są dobrej myśli. Wszystko wskazuje na to, że w weekend 3-4 września będzie jednym z ostatnich weekendów, kiedy będzie można liczyć na słońce i wysoką temperaturę – dodaje Igor Fleiszer.

CARBON Silesia Festival odbędzie się na terenie Sztolni Królowa Luiza  Foto: mat. promocyjne CARBON Silesia Festival odbędzie się na terenie Sztolni Królowa Luiza Foto: mat. promocyjne

Jazda obowiązkowa

Pierwsze koncerty w ramach CARBON Silesia Festival rozpoczynają się dopiero po godz. 16.00. Oznacza to, że uczestnikom zostaje jeszcze parę godzin na zobaczenie zabrzańskich atrakcji. – Warto zobaczyć, to czego nie będzie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu. To nasze pokopalniane obiekty powierzchniowe, chociażby wystawa o ratownictwie górniczym czy pokaz maszyny parowej. Warto też zrobić sobie rezerwację i odwiedzić którąś z naszych podziemnych tras turystycznych. To jest element jazdy obowiązkowej – przekonuje Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

CARBON Silesia Festival 2021 | trailer #1/CARBON Silesia Festival

***

Tyt audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Mateusz Drozda
Gość: Paweł Turski (dziennikarz radiowej Trójki)
Data emisji: 25.08.2021
Godziny emisji: 12.20, 12.27

kr

Czytaj także

"To dopiero początek". Prezes Polskiego Radia zapowiada kolejne imprezy muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 15:35
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zapowiada kolejne imprezy muzyczne, w których będą uczestniczyły anteny Polskiego Radia. Wkrótce radiowa Trójka zawita do Opola, a 3-4 września w Zabrzu odbędzie się Carbon Silesia Festival 2021.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka na Drum Basstion Festival 2021. Będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 13:15
Reporterzy Czwórki wyruszają na muzyczną imprezę czerpiącą swoją magiczną atmosferę z Twierdzy Srebrna Góra. Drum Basstion Festival 2021 odbędzie się 13 i 14 sierpnia. Relacje z wydarzenia przez cały weekend do usłyszenia w audycjach muzycznych Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CARBON Silesia Festival

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 11:21
CARBON Silesia Festival ogłasza pełny line up pierwszej edycji! Do wcześniej ogłoszonych artystów dołączają Gorgon City, Catz’n Dogz, Rysy, BOKKA, Kamp! i wielu innych. W niesamowitej przestrzeni nieczynnej kopalni przez dwie noce wystąpi ponad 30 artystów na 3 muzycznych scenach. 3-4 września 2021, Sztolnia Królowa Luiza, Zabrze.
rozwiń zwiń