X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sławomir Łosowski kończy 70 lat. Artysta o nowej płycie i historii grupy Kombi

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 10:45
Dziś swoje 70. urodziny obchodzi Sławomir Łosowski – klawiszowiec, autor tekstów, główny kompozytor i założyciel zespołu Kombi. Mimo ponad 50 lat na scenie artysta nie spoczywa na laurach – już można słuchać dwóch nowych singli zapowiadających nowy album Kombi, a w przygotowaniu są dwa kolejne. 
Sławomir Łosowski
Sławomir ŁosowskiFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

kombi koncert_1192 kombi 1200.jpg
Koncert Kombi z okazji 50-lecia pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego, założyciela i lidera zespołu

Electrofusion w wykonaniu Kombi

W rok 2021 Kombi weszło z utworem "Minerał życia", a kilka miesięcy później zaskoczyło fanów animowanym teledyskiem do tanecznego "Ale co z tego?". Premiera dziewiątego albumu z premierowymi kompozycjami odbędzie się pod koniec roku i zostanie poprzedzona singlami pod znamiennym tytułem "Jeszcze wszystko przed nami" oraz "Mam Cię w snach". Sławomir Łosowski odwiedził studio Trójki, by opowiedzieć, czego możemy spodziewać się po całej płycie.

KOMBI – Ale co z tego? [Official Music Video] | 2021/Kombi

– To, co robimy na tej płycie, nazywam electrofusion. Łączymy różne elektroniczne gatunki, ale dominantą jest styl i brzmienie Kombi. Niektóre beaty będą zaskakujące, bo ludzie będą kojarzyć je z różnymi gatunkami muzycznymi. Czasami to jest beat popularny w muzyce hiphopowej, czasami jest to beat techno. Jeżeli chodzi o warstwę instrumentalną, bawię się dźwiękami i możliwościami moich syntezatorów – zapowiada klawiszowiec.

Posłuchaj
04:31 Trojka przed poludniem Losowski 2 2021_08_31-10-37-41.mp3 Electrofusion w wydaniu Kombi. Dziewiąty album grupy Sławomira Łosowskiego już pod koniec roku (Trójka przed Południem)

 

"Zobaczysz, co moglibyśmy osiągnąć"

70. rocznica urodzin oraz 50-lecie pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego to okazja do podsumowań i przypomnienia sobie najpiękniejszych momentów w historii Kombi. By opowiedzieć o pierwszym z nich, artysta powrócił do 1969 roku, kiedy to jako 18-latek uzyskał prawo jazdy. 

– Ojciec wyskubał mi forsę, żeby kupić używany samochód. Pojechałem z kolegą perkusistą (Andrzejem Kysiem – przyp. red.), który namawiał mnie do grania, żeby zobaczyć starą poniemiecka Skodę. Andrzej powiedział: "Słuchaj, co ty będziesz kupował samochód? Zostaw to, pojedziemy do Non Stopu w Sopocie. Zobaczysz, jak się gra i co moglibyśmy osiągnąć". W ten sposób namówił mnie do muzyki – wspomina jubilat. 

Posłuchaj
05:06 Trojka przed poludniem Losowski 1 12021_08_31-10-27-05.mp3 Początki i pierwsze sukcesy. Historia zespołu Kombi (Trójka przed południem)

 

Innym ważnym momentem była indywidualna nagroda dla instrumentalisty, jaką Sławomir Łosowski otrzymał na festiwalu Jazz nad Odrą w 1974 roku. – Wtedy doceniono moją wyobraźnię i moje eksperymenty muzyczne. To potwierdziło, że to, co robię, ma sens – mówi muzyk. 

Festiwal piosenki w opolu 1200.JPG
58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Kombi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

W 1984 roku utwór Kombi "Słodkiego miłego życia" wykonany na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu stał się wielkim przebojem. 3 września 2021 roku Kombi znów wystąpi w Amfiteatrze Tysiąclecia, tym razem na koncercie "Od Opola do Opola"

– Kombi na koncertach gra przede wszystkim stare hity i tylko kilka współczesnych utworów, bo ludzie ciągle chcą słuchać tych starych piosenek. Aczkolwiek staram się je ciągle troszeczkę zmieniać, modyfikować, po to, by nadać im pewną świeżość – podkreśla Sławomir Łosowski.

KOMBI – Słodkiego miłego życia/Kombi

*** 

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Sławomir Łosowski (klawiszowiec, autor tekstów, główny kompozytor i założyciel zespołu Kombi)
Data emisji: 31.08.2021
Godziny emisji: 10.27, 10.37

kr

Czytaj także

"Kombi" - przełomowy debiut sprzed 35 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 20:00
Najpierw były jazzowe Akcenty. To tam zbiegły się drogi muzyków, którzy później - już pod szyldem Kombi - nagrali wiele popowych hitów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Kosiarkiewicz i Kombi ze wspólnym singlem

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 13:23
Współpraca Patrycji Kosiarkiewicz z zespołem Kombi zaczęła się od nagrania singla, ale wszystko wskazuje na to, że zakończy się nagraniem całej płyty. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia lider zespołu Kombi Sławomir Łosowski i Patrycja Kosiarkiewicz prezentują nowy utwór "Ale co z tego?". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Jim Morisson, Brian Jones oraz Kombi

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 23:59
W Plenerowym Studiu PRD Sławek Łosowski opowie o trzeciej płycie Kombi z 1984 roku z tytułem "Nowy rozdział" a w Pół Pięknej Płyty - z winyla płyta w całości
rozwiń zwiń