Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Dwójka
Urszula Kacprzak 16.03.2020

Leszek Bzdyl: teatr pantomimy jest "gdzieś pomiędzy"

- Formuła pantomimy jest przestrzenią teatralną, która jest pomiędzy tańcem czy teatrem dramatycznym. A może to jest coś, co łączy inne języki teatralne - mówił w Dwójce Leszek Bzdyl, reżyser, nowy dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
Posłuchaj
  • Rozmowa z Leszkiem Bzdylem, nowym dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Teatru Pantomimy (Wybieram Dwójkę)
Czytaj także

- Dostaje się skarb, kontakt z wielkim człowiekiem teatru Henrykiem Tomaszewskim i z jego aktorami, z jego spektaklami - wspominał Leszek Bzdyl. - Ale by zbudować własną tożsamość i dookreślić siebie jako artystę teatru, trzeba jednak odciąć się od mistrza. Nie dokonywałem tego na zasadzie negacji, ale refleksji: co dostałem i jak to wpływa na moją drogę artystyczną? jak inspiruje mnie do dalszych poszukiwa? - tłumaczył gość Dwójki.

W rozmowie również między innymi o stojących przed nowym dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Teatru Pantomimy zadaniach.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Kukla

Data emisji: 16.03.2020

Godzina emisji: 16.30