Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Czwórka
Ula Kaczyńska 24.03.2014

Magdalena Boczarska: praca nad rolą jest jak poznanie nowego człowieka

Nie boi się aktorskich wyzwań i na potrzeby roli chętnie zmienia wizerunek. Przyznaje, że nie sztuką jest być piękną cały czas, sztuką jest przekraczać w sobie granice. W cyklu "Warsztat pracy" przyglądamy się aktorce, Magdalenie Boczarskiej.
Magdalena BoczarskaMagdalena BoczarskaWojciech Kusiński

Dzieciństwo i młodość spędziła w Krakowie, a po ukończeniu PWST szybko zyskała sympatię wielbicieli teatru.

- Praca nad rolą jest jak poznanie drugiego człowieka - opowiada Magdalena Boczarska. - Czym innym jest praca nad rolą do filmu, czym innym praca w teatrze. W filmie trzeba być, w teatrze się gra.

Magdalena Boczarska - polska aktorka nagrodzona Złotym Pawiem >>>

Pierwszą dużą rolę filmową zagrała w "Testosteronie", a potem konsekwentnie kontynuowała współpracę z duetem Konecki i Saramonowicz. Jako tytułowa bohaterka "Różyczki" otrzymała nagrodę na Festiwalu w Gdyni, ostatnio mogliśmy ją oglądać w najnowszym filmie Jana Kiday-Błońskiego "W ukryciu".

- Pracę nad rolą zaczynam od stanu "zero" - opowiada o swoim warszatcie. - Jestem jak manekin, którego ubieram w emocje, w cechy charakteru swojej postaci. W teatrze bardzo pomaga mi w tym trzymiesięczny okres prób i nauka tekstów.

Magdalena Boczarska wychodzi z ukrycia - WIDEO >>>

Wkrótce Magdalena Boczarska wystąpi na deskach teatru IMKA, w "Operetce" Witolda Gombrowicza. Premiera sztuki odbędzie się 5 kwietnia. - Krótki okres, tuż przed premierą to moment, w którym aktor najwięcej dowiaduje się o swojej roli. Czasami jednak jest tak, że postać w pełni rodzi się już po pierwszym przedstawieniu. To wszystko ma związek z magią teatru.

(kul/kd)