Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PAP
migrator migrator 07.05.2010

Ankieta o antykoncepcji przed wizytą Benedykta XVI

Według badań przeprowadzonych w związku ze zbliżającą się wizytą papieża Benedykta XVI w Portugalii - 95,8 proc. Portugalczyków popiera stosowanie środków antykoncepcyjnych.

Zdecydowana większość mieszkańców tradycyjnie katolickiej Portugalii, w której katolicy to 76,4 proc. ludności, opowiedziała się za stosowaniem środków antykoncepcyjnych, legalną aborcją i dopuszczalnością eutanazji.

Według ankiety przeprowadzonej w związku ze zbliżającą się wizytą papieża Benedykta XVI w tym kraju, 95,8 proc. Portugalczyków popiera stosowanie środków antykoncepcyjnych. 85,6 uważa, że dopuszczalne są rozwody w przypadku małżeństw sakramentalnych, a 84,9 proc. nie widzi nic złego w seksualnych stosunkach przedmałżeńskich.

Znacznie mniejsze jest poparcie dla legalnej aborcji. Wynosi 57,9 proc. Przeciwko wypowiedziało się w sondażu 33,7 proc. Portugalczyków.

Wyniki tych badań zostały ogłoszone w telewizji portugalskiej o największej oglądalności - TV1.

Papież odwiedzi Portugalię w dniach 11-14 maja. Będzie celebrował msze w Lizbonie, Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, której święto przypada 13 maja, oraz w Porto.

ag, PAP