Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
IAR
Katarzyna Karaś 17.01.2011

Kto i dlaczego atakuje Benedykta XVI?

Nakładem Wydawnictwa św. Stanisława BM w Polsce ukazała się książka watykanisty Aldo Marii Valli "Ratzinger na celowniku".
Posłuchaj
  • Ksiądz Zygmunt Kosowski o książce
  • Aldo Maria Valli o książce
Czytaj także

Jak wyjaśnia dyrektor wydawnictwa, ksiądz Zygmunt Kosowski, autor pokazuje dlaczego różne środowiska atakują Benedykta XVI.

- Mówi o sprawach dla Kościoła trudnych: aferze pedofilskiej, stanowisku Watykanu w sprawie AIDS czy krytyce Kościoła - wyjaśnia ksiądz Kosowski dodając, że często motywem ataków jest niepełna informacja o tym, w jaki sposób Benedykt XVI odnosi się do tych zagadnień naprawdę.

Aldo Maria Valli, autor książki, dodaje, że media często wypaczają obraz papieża, przedstawiając go jako człowieka, który nie nadąża za współczesnością, zanadto kocha tradycję, nie potrafi nawiązać dialogu ze światem, a zwłaszcza ludźmi młodymi i jest przeciwnikiem postanowień Soboru Watykańskiego II.

Zdaniem watykanisty, wszystkie te zarzuty są nieprawdziwe, czego stara się dowieść w tej książce. - Ta książka ma służyć lepszemu poznaniu papieża i - na podstawie tego, co o nim mówią i piszą media - poznania jaki on jest naprawdę - mówi autor.

Aldo Maria Valli jest absolwentem politologii Katolickiego Uniwersytetu Sacro Cuore w Mediolanie, znanym włoskim dziennikarzem, pisarzem, a od 1996 r. również watykanistą. Towarzyszył Janowi Pawłowi II w jego 40 pielgrzymkach zagranicznych i był specjalnym korespondentem włoskiej telewizji TG3 w dniach, gdy umierał.

kk