X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
JedynkaAudycje
Section06
Lista audycji

Bohaterowie Trzech Zaborów

Opisujemy bohaterów walki o niepodległość, ale tych z drugiego planu. Pokazujemy, że nie tylko walka zbrojna doprowadziła do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Przez ponad 120 lat zaborów nie było państwa polskiego, ale istniał Naród.

Czas pogody

Audycja dla tych i o tych, którym tzw. pewien wiek staje się przepustką do nowego i pełnego radości życia. Rozmawiamy o relacjach rodzinnych, o więzach międzypokoleniowych, o tym, czego dziadek może nauczyć wnuka, ale i wnuczka babcię.

Czytam, bo lubię

Felietony Magdy Mikołajczuk o książkach, które zostają w głowie i w sercu. Książkach nowych i dawnych, poważnych i zabawnych, dla dorosłych i dla dzieci. Na "Czytam, bo lubię" zapraszamy we wtorki między 15.15 a 16.00. 

Ekspres Jedynki

Najnowsze informacje z kraju i ze świata, muzyka, rozrywka, ale również pogłębione analizy, dyskusje i debaty

Eureka

"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy".

Historia żywa

Cykl audycji "Historia żywa" to spotkania z prof. Andrzejem Nowakiem historykiem, których ideą jest pokazywanie historii nie jako wiedzy zamkniętej w podręcznikach, ale elementu naszej tożsamości narodowej, który stale wpływa na dokonywane przez nas wybory życiowe i całą naszą teraźniejszość.

Jedyne takie miejsce

Audycja „Jedyne Takie Miejsce” ukazuje piękno Polski. Dziennikarze Radiowej Jedynki: Roman Czejarek, Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nie odkryte, bądź te, które nie wiadomo czemu zostały zapomniane

Już taki jestem

Już taki jestem to cykl we wtorkowych i czwartkowych wydaniach audycji Piąta Pora Roku. Jolanta Fajkowska przybliża popularne osoby ze świata muzyki, filmu, teatru. Znamy ich z ról, koncertów, piosenek, a jacy są prywatnie? Jak wspominają swoje dzieciństwo? Kto miał największy wpływ na ich wybory życiowe i zawodowe? Za kim tęsknią?

Kiermasz pod kogutkiem

To audycja o bardzo długiej tradycji. Przez lata obecna na antenie Programu 1 Polskiego Radia, ciesząca się niezwykłą popularnością wśród Słuchaczy. Po ponad dwuletniej przerwie powraca na antenę Polskiego Radia.

Kościoły w Polsce i na świecie

Ekumeniczna audycja Redakcji Religijnej Polskiego Radia prezentująca różne wspólnoty chrześcijańskie. Ich życie i działalność, historię oraz plany.

Kronika Sportowa

Kronika sportowa to codzienna audycja nadawana na antenie radiowej Jedynki, podsumowująca wydarzenia sportowe.

Lekcje języka polskiego

Audycje językowe poszerzające wiedzę językową słuchaczy, przestrzegające przed błędami, pokazujące także przykłady dobrej polszczyzny.

Muzyczna Jedynka

O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, "od zawsze" związani z Jedynką, jak Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Zbigniew Krajewski.

Muzyczna Jedynka

O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, "od zawsze" związani z Jedynką, jak Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Zbigniew Krajewski. Także Iza Żukowska, Marcin Kusy i Adam Rozlach gwarantują, że Słuchacze każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w Muzycznej Jedynce usłyszą wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o goszczących w Jedynce artystach, a dzięki licznym konkursom wybiorą się na koncerty lub powiększą swoje kolekcje płytowe.

Muzyczna podróż po Polsce Adama Struga

Muzyczna podróż po Polsce – od Beskidów po Gałki Rusinowskie, od oberków po mazurki i od skrzypiec po dudy. W taką podróż zabiera Państwa Adam Strug – śpiewak, instrumentalista, etnomuzykolog i kompozytor. Audycja przypomina tradycyjną polską muzykę i pieśni obrzędowe – można jej posłuchać w każdą niedzielę tuż po słuchowisku "W Jezioranach".

Muzyczny wehikuł czasu

Audycja przypomina, odkurza, chroni od zapomnienia najpiękniejsze głosy, najwartościowsze melodie, dobre czasy, wieczne mody, osobiste wspomnienia, prywatne wzruszenia…

Niepodległa - dzień po dniu

Kalendarium autorstwa Andrzeja Sowy przedstawiające to, co danego dnia działo się w sprawie Polski i na ziemiach polskich. Czyta Maciej Gudowski. 

Niepodległa dla wszystkich

W 1918 roku Polska odradza się po 123 latach zaborów. Ważnym elementem tego procesu są przemiany społeczne. Potrzeba na nowo odbudować poczucie jedności narodowej, bo przecież pod każdym zaborem żyło się inaczej.

Nieznani Znani

Znane nazwiska, nieznane historie. Jakie życie prowadzą osoby, które mają wpływ na nasze życie? Kim są, gdy gasną światła kamer i schodzą z areny politycznych walk? Czy twarz, którą znamy z telewizji, jest prawdziwym obliczem, dorabianą gębą, a może celowo zakładaną maską, za którą skrywa się… ktoś zupełnie inny?

Noc z Jedynką

Pasmo słowno-muzyczne, podczas którego autorzy starają się nawiązać bliższy kontakt ze słuchaczami.

PIĄTA PORA ROKU

Pokazujemy świat z kobiecego punktu widzenia. Audycja ma charakter life-stylowy, poradnikowy i prozdrowotny. Stałymi elementami programu we wtorki i w czwartki są rozmowy Jolanty Fajkowskiej z gwiazdami naszej sceny - filmu i piosenki pod hasłem "już taki jestem" oraz w środy podróże Małgorzaty Raduchy w mniej znane rejony świata "poza utartym szlakiem".

Pieniądz nie śpi

Poranny magazyn ekonomiczny, który przygotowują dziennikarze z dwóch redakcji: Naczelnej Redakcji Gospodarczej i Redakcji Polityczno-Społecznej Pr.1.

Pigułka na zdrowie

Pacjent oczekuje od lekarza trafnej diagnozy i skutecznego, w miarę możliwości krótkiego leczenia. Taka jest…  "Pigułka na zdrowie". 

Polska i Świat

Magazyn "Polska i Świat" to wieczorne spotkanie z informacją i publicystyką.

Przy muzyce o sporcie

W audycji będzie można posłuchać relacji z ligowych boisk piłkarskich, ale też innych wydarzeń sportowych.

Radio Dzieciom

Teatr wyobraźni to nie tylko słuchowiska, to wszystkie radiowe audycje, które odwołują się właśnie do tej twórczej fantazji. I my również, zapraszając codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 19.30, a w niedziele o godz. 18.10 najmłodszych i ich rodziców, odwołujemy się do ich wyobraźni.

Radio Kierowców

Codzienne od 5.58 do 22.58 dwie minuty przed pełną godziną najświeższe wiadomości motoryzacyjne.

Słuchowisko w Jedynce

Pozycja adresowana do słuchaczy, otwartych na różnorodny, uniwersalny repertuar. Wśród prezentowanych w tym paśmie spektakli znajdziemy zarówno słuchowiska oryginalne, czyli dramaturgię dedykowaną radiowej scenie, jak również adaptacje dramatu, prozy oraz poezji.

Sto na sto - znaki Niepodległej

Od Kasztanki do Piłsudskiego, od szczypiorniaka do jazzu, od maciejówki do Dmowskiego, od COP-u do LOT-u, od rozmarynu do Ziemiańskiej – Sto na sto, czyli znaki Niepodległej.

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia

Teatr Polskiego Radia to magiczne miejsce, niezwykle cenne dla polskiej kultury. Dzięki swoim prezentacjom – o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych – od wielu lat posiada ogromną rzeszę stałych słuchaczy.

Sygnały dnia

Już od godz. 6.00 mogą się Państwo dowiedzieć, co przyniesie nowy dzień.

Ślady na piasku

Audycja Redakcji Katolickiej inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.

Tak to bywało

W conocnej, dwugodzinnej audycji otwieramy naszym słuchaczom bogate archiwa dźwiękowe Polskiego Radia, prezentując najcenniejsze dokumenty świadczące o wielkiej klasie polskich artystów: słowa, dźwięku, humoru czy intelektu.

Tu jest muzyka

Każdego dnia ze słuchaczami spotka się inna osobowość antenowa prezentując różne gatunki muzyczne.

Twarzą w twarz

Poznajemy wybitnych Polaków, nestorów polskiego życia kulturalnego, naukowego, artystycznego, społecznego, odkrywamy nieznane historie związane ze znanymi ludźmi, pytamy o ich najważniejsze podpowiedzi na życie.

Tydzień kontra tydzień

Publicystyczne podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia oraz zapowiedź wydarzeń kolejnych dni. Rozmowy i komentarze.

W SAMO POŁUDNIE

Magazyn publicystyki radiowej podejmujący aktualne tematy dnia. Informacje, komentarze, opinie czyli esencja tematów podanych w dynamicznej formie.

Zapomniane-przypomniane

Zapomniane - przypomniane: głosy i osobowości polskiej piosenki. Zapomniani - przypomniani: wykonawcy i kompozytorzy. Zapomniano - więc przypomnę tych, którzy wczoraj stworzyli styl polskiej muzyki rozrywkowej. Także dzisiejszej.
Section07
Audycje historyczne Jedynki
Section21
Section49