JedynkaAudycje
Section06
Lista audycji

Czas pogody

Audycja dla tych i o tych, którym tzw. pewien wiek staje się przepustką do nowego i pełnego radości życia. Rozmawiamy o relacjach rodzinnych, o więzach międzypokoleniowych, o tym, czego dziadek może nauczyć wnuka, ale i wnuczka babcię.

Damska torebka

Jak dogadać się z pochłoniętym Internetem nastolatkiem? Dlaczego tak trudno być zauważoną w pracy? Jakiej książce poświęcić uwagę? Kiedy postawić na siebie, a kiedy na swojego partnera? Jak nie dać się zwariować modom? Kiedy i w jakim stopniu liczyć na działanie państwa? Podpowiedzi co tydzień w audycji "Damska torebka".

Ekspres Jedynki

Najnowsze informacje z kraju i ze świata, muzyka, rozrywka, ale również pogłębione analizy, dyskusje i debaty

Eureka

"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy".

Historia żywa

Cykl audycji "Historia żywa" to spotkania z prof. Andrzejem Nowakiem historykiem, których ideą jest pokazywanie historii nie jako wiedzy zamkniętej w podręcznikach, ale elementu naszej tożsamości narodowej, który stale wpływa na dokonywane przez nas wybory życiowe i całą naszą teraźniejszość.

Jedyne takie miejsce

Audycja, która pokazuje jak piękna jest Polska. Autorzy: Roman Czejarek, Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nie odkryte, bądź te, które nie wiadomo czemu zostały zapomniane.

Kiermasz pod kogutkiem

To audycja o bardzo długiej tradycji. Przez lata obecna na antenie Programu 1 Polskiego Radia, ciesząca się niezwykłą popularnością wśród Słuchaczy. Po ponad dwuletniej przerwie powraca na antenę Polskiego Radia.

Koncert Chopinowski

Bohaterami coniedzielnych Koncertów Chopinowskich są najwybitniejsi polscy pianiści, laureaci Konkursów Chopinowskich, a także pianiści zagraniczni mający w swoim repertuarze muzykę Mistrza Fryderyka.

Koncert życzeń

Audycja kontaktowa dla słuchaczy Jedynki, którzy chcą dedykować swoje życzenia bliskim osobom.

Kościoły w Polsce i na świecie

Ekumeniczna audycja Redakcji Religijnej Polskiego Radia prezentująca różne wspólnoty chrześcijańskie. Ich życie i działalność, historię oraz plany.

Kronika Sportowa

Kronika sportowa to codzienna audycja nadawana na antenie radiowej Jedynki, podsumowująca wydarzenia sportowe.

Kulturalna Jedynka

Do udziału w naszych audycjach zapraszamy najwybitniejszych polskich artystów: aktorów, reżyserów, pisarzy, przedstawicieli świata sztuk plastycznych i muzycznych, twórców i odtwórców.

Lekcje języka polskiego

Audycje językowe poszerzające wiedzę językową słuchaczy, przestrzegające przed błędami, pokazujące także przykłady dobrej polszczyzny.

Lubię bo polskie

Polskie Radio w cyklu audycji "Lubię, bo polskie" chce wspierać krajowe firmy oraz zwrócić uwagę na jakość i walory rodzimych produktów i usług.

Muzyczna Jedynka

O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, "od zawsze" związani z Jedynką, jak Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Zbigniew Krajewski.

Muzyczny wehikuł czasu

Audycja przypomina, odkurza, chroni od zapomnienia najpiękniejsze głosy, najwartościowsze melodie, dobre czasy, wieczne mody, osobiste wspomnienia, prywatne wzruszenia…

Niepodległa - dzień po dniu

Kalendarium autorstwa Andrzeja Sowy przedstawiające to, co danego dnia działo się w sprawie Polski i na ziemiach polskich. Czyta Maciej Gudowski. 

Noc z Jedynką

Pasmo słowno-muzyczne, podczas którego autorzy starają się nawiązać bliższy kontakt ze słuchaczami.

Patrz na prawo

"Patrz na prawo" to program, w którym rozmawiamy o ważnych dla każdego z nas problemach prawnych. Takich, które dotyczą codziennego życia : umów o pracę, podatków, spadków, ale także problemów rodzinnych czy konsumenckich.

Podwójne espresso

Podwójne espresso budzi wcześnie rano słuchaczy Jedynki z pozytywną energią . Prowadzący program, Monika Tarka i Robert Kilen, prywatnie małżeństwo, dbają o to aby nie brakowało rozbudzającej, optymistycznie nastrajającej muzyki, zarażają humorem i witalnością.

Polska i Świat

Magazyn "Polska i Świat" to wieczorne spotkanie z informacją i publicystyką.

Przy muzyce o sporcie

W audycji będzie można posłuchać relacji z ligowych boisk piłkarskich, ale też innych wydarzeń sportowych.

Radio Dzieciom

Teatr wyobraźni to nie tylko słuchowiska, to wszystkie radiowe audycje, które odwołują się właśnie do tej twórczej fantazji.

Radio Kierowców

Codzienne od 5.58 do 22.58 dwie minuty przed pełną godziną najświeższe wiadomości motoryzacyjne.

Słuchowisko w Jedynce

Pozycja adresowana do słuchaczy, otwartych na różnorodny, uniwersalny repertuar. Wśród prezentowanych w tym paśmie spektakli znajdziemy zarówno słuchowiska oryginalne, czyli dramaturgię dedykowaną radiowej scenie, jak również adaptacje dramatu, prozy oraz poezji.

Sto na sto - znaki Niepodległej

Od Kasztanki do Piłsudskiego, od szczypiorniaka do jazzu, od maciejówki do Dmowskiego, od COP-u do LOT-u, od rozmarynu do Ziemiańskiej – Sto na sto, czyli znaki Niepodległej.

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia

Teatr Polskiego Radia to magiczne miejsce, niezwykle cenne dla polskiej kultury. Dzięki swoim prezentacjom – o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych – od wielu lat posiada ogromną rzeszę stałych słuchaczy.

Sygnały dnia

Już od godz. 6.00 mogą się Państwo dowiedzieć, co przyniesie nowy dzień.

Ślady na piasku

Audycja Redakcji Katolickiej inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.

Tak to bywało

W conocnej, dwugodzinnej audycji otwieramy naszym słuchaczom bogate archiwa dźwiękowe Polskiego Radia, prezentując najcenniejsze dokumenty świadczące o wielkiej klasie polskich artystów: słowa, dźwięku, humoru czy intelektu.

Tu jest muzyka

Każdego dnia ze słuchaczami spotka się inna osobowość antenowa prezentując różne gatunki muzyczne.

Twarzą w twarz

Poznajemy wybitnych Polaków, nestorów polskiego życia kulturalnego, naukowego, artystycznego, społecznego, odkrywamy nieznane historie związane ze znanymi ludźmi, pytamy o ich najważniejsze podpowiedzi na życie.

Tydzień kontra tydzień

Publicystyczne podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia oraz zapowiedź wydarzeń kolejnych dni. Rozmowy i komentarze.

W SAMO POŁUDNIE

Magazyn publicystyki radiowej podejmujący aktualne tematy dnia. Informacje, komentarze, opinie czyli esencja tematów podanych w dynamicznej formie.

Wielki Powrót

Audycje z tego cyklu są częścią kampanii społeczno-informacyjnej o repatriacji ze Wschodu

Wyszehradio

Cykliczna audycja powstająca przy współpracy Polskiego Radia z nadawcami publicznymi krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wspólny projekt ma na celu promowanie wiedzy o kulturze, społeczeństwie i zagadnieniach polityczno-gospodarczych naszych krajów, a przez to przybliżenie społeczeństw państw należących do V4.
Section07
Audycje historyczne Jedynki
Section21