X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

ABC zdrowia psychicznego

Section06
06'36 ABC zdrowia psychicznego 25.04 Reforma polskiej psychiatrii. Dr Marek Balicki opowiada o pilotażu w tzw. centrach zdrowia psychicznego. Co i od kiedy się zmieni? Pytała Ewa Chyra.
08'22 ABC zdrowia psychicznego 18.04 Samobójstwo. Rozmowa z psychologiem, psychoterapeutą Tytusem Koweszko z Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kto najczęściej popełnia, dlaczego i gdzie szukać pomocy?
06'06 ABC zdrowia psychicznego 18.04 Samobójstwo - ludzka historia. Rozmowa z człowiekiem, który dwa razy targnął się na swoje życie
03'29 ABC zdrowia psychicznego 11.04 Karolina Marchewka z Wodzisławia Śląskiego i Wiktoria Matyga z Rybnika cierpią na szereg zaburzeń – od silnych leków po stany depresyjne. Zanim trafiły na skuteczną terapię, przeszły długą drogę. Opowiadają o dostępności do specjalisty w małych miejscowościach.
07'31 ABC zdrowia psychicznego 11.04 Psychiatra dr Ewa Giza – ordynator Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu oraz prezes  Stowarzyszenia Użytkowników Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej oraz Ich Rodzin i Przyjaciół "Feniks" - opowiada jak wygląda leczenie w mniejszych miejscowościach, czy istnieje stygmatyzacja i jak Kołobrzeg radzi sobie z niewystarczającą liczbą specjalistów.
12'12 ABC zdrowia psychicznego 4.04 Choroba afektywna dwubiegunowa. Czym jest jak się objawia? Jak leczyć? O tym dr Marlena Sokół-Szawłowska, kierownik Poradni Przyklinicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
10'29 ABC zdrowia psychicznego 28.03 Rodzina w kryzysie. O tym jak dbać o siebie żyjąc z osobą cierpiącą psychicznie i jaką ją wspierać radzi psychoterapeuta Jacek Gientka
08'01 ABC zdrowia psychicznego 21.03 Nerwica natręctw. Inaczej zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Psychiatra Magdalena Flaga - Łuczkiewicz wyjaśnia czym są, jak się objawiają i czy można się z nich wyleczyć.
11'29 ABC zdrowia psychicznego 14.03 Psychiatra. prof. Agata Szulc - Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wyjaśnia m.in czy leki psychiatryczne uzależniają, jak wpływają na mózg i kiedy wystarczy psychoterapia.
04'57 ABC zdrowia psychicznego 14.03 - Ludzkie historie Farmakoterapia. Elżbieta Jełowicka i Anna Olearczuk, obie z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej, opowiadają jaką rolę w ich życiu odegrały leki psychiatryczne i czy bez nich byłyby w stanie normalnie funkcjonować
Section07
O audycji

Wiedza oswaja lęk. To podstawowa myśl, jaka przyświeca audycji "ABC zdrowia psychicznego".

To propozycja dla wszystkich tych, którzy nie tylko chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat zaburzeń i chorób psychicznych, ale również dla tych, którzy nie godzą się na stereotypowe myślenie i stygmatyzację. Co tydzień, z najlepszymi specjalistami w kraju, poruszamy różne tematy - od zaburzeń lękowych, przez depresję, na schizofrenii skończywszy.

Ewa Chyra od swoich rozmówców bierze to co trudne i to co piękne, i pokazuje, że z każdym problemem można normalnie żyć. Trzeba tylko wiedzieć, jak i kiedy szukać pomocy.

Ze statystyk wynika, że co czwarty dorosły Polak cierpi na co najmniej jedno zaburzenie psychiczne, a mimo tego, wciąż jest to temat tabu. "ABC zdrowia psychicznego"  to dowód na to, że o wszystkim można i trzeba rozmawiać -  bez lęku i uprzedzeń.