"Oficjalnie się do tego przyznaję: lubię Wolną Grupę Bukowina"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 23:00
Tomasz Wachnowski nagrał płytę z utworami polskich klasyków poezji śpiewanej. O swoich spotkaniach z Wolną Grupą Bukowiną pieśniarz i poeta opowiedział w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • "Oifcjalnie się do tego przyznaję: lubię Wolną Grupę Bukowina"

– Czy to powrót do dzieciństwa? – zapytał swojego gościa Zbigniew Krajewski.

– Raczej do młodości, do początków tworzenia i śpiewania własnych utworów – odpowiedział bez wahania autor albumu o bezpretensjonalnym tytule "Lubię te piosenki". – Pamiętam, że w 1979 roku, gdy wybrałem się na rajd w Beskidzie Niskim, dobrze już znałem piosenki Wolnej Grupy Bukowina. Wieczorem przy ognisku okazało się, że wola śpiewania jest nie tylko we mnie. Wycofałem się z tego "chóru". Byłem wtedy o wiele bardziej krytyczny niż dziś.

Po trzydziestu latach intensywnej twórczości autorskiej oraz czynnego obcowania z dorobkiem Wolnej Grupy Bukowina Tomasz Wachnowski wybrał z repertuaru mistrzów trzynaście utworów, nie wyłączając takich klasyków, jak "Majster Bieda", "Rzeka" czy "Śniegowice". Od marca nowych wersji tych piosenek będzie można posłuchać na koncertach artysty.

Tymczasem zapraszamy do wysłuchania rozmowy Zbigniewa Krajewskiego z Tomaszem Wachnowskim.

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Krajewski

Czytaj także

Georges Brassens - ojciec śpiewających poetów

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 10:26
Nigdy nie zabiegał o sławę, chronił swoją prywatność, występował bardzo rzadko, jeszcze rzadziej nagrywał, działał jakby na przekór wszelkim regułom show- biznesu, a jednak zawsze uważany był za najpopularniejszego pieśniarza Francji. Bez niego piosenka francuska nie była by tym, czym jest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: nie boję się fanów Cohena

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 12:00
Nowa płyta słynnej jazzowej wokalistki nosi nie budzący wątpliwości tytuł "Sekrety życia według Leonarda Cohena".
rozwiń zwiń