X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mietek Szcześniak: Amerykańskie gwiazdy chcą ze mną grać za darmo!

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 15:40
Mistrz polskiego soulu nagrał anglojęzyczną płytę z Wendy Waldman, współautorką "Save the Best For Last", światowego hitu Vanessy Williams z lat 90. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział, dlaczego warto być wiernym swoim marzeniom.
Audio
  • Mietek Szcześniak: Amerykańskie gwiazdy chcą ze mną grać za darmo!
Wendy Weldman i Mietek Szcześniak
Wendy Weldman i Mietek SzcześniakFoto: fot. Jacek Poremba/ mat. promocyjne

- Gdy jako nastolatek przechadzałem się ulicami Kalisza, słuchając muzyki z walkmana, marzyłem, że może kiedyś uda mi się grać z amerykańskimi gwiazdami. To takie pragnienia, do których wstydzimy się nawet przyznać, a mimo to czasem się spełniają... - mówi Mietek Szcześniak Marii Szabłowskiej. - Wystarczy nie sprzedawać się byle gdzie i byle komu, pilnować własnej drogi, nie dać się zwieźć komercji.

Przyczyną radości polskiego wokalisty jest płyta "Signs", nagrania w USA ze znakomitymi tamtejszymi muzykami, a przede wszystkim ze słynną amerykańską kompozytorką i producentką, Wendy Waldman.

Waldman i Szcześniak poznali się ponad cztery lata temu w Warszawie. Amerykanka przyleciała nad Wisłę, by wziąć udział w projekcie "Poland... Why Not", w ramach którego znani twórcy z Zachodu (pisujący dla Whitney Houston, Barbary Streisand, czy Celine Dion) spotkali najlepszych polskich artystów i razem z nimi pracowali.

- Po dwóch dniach mieliśmy gotowe dwie piosenki oraz poczucie, że znakomicie nam się ze sobą współpracuje. Współpraca przeciągnęła się więc na kolejne dwadzieścia cztery miesiące, a jej owocem jest właśnie płyta "Signs" - opowiada Szcześniak. - Nagrywaliśmy w Los Angeles, trochę w Chciago i Nashville. Dołączyli do nas przyjaciel Wendy, którzy zgodzili się grać ze mną za darmo! A to najwybitniejsi amerykańscy muzycy, jak choćby gospelowy Life Choir, który kiedyś występował z samą Arethą Franklin...

Więcej o tym, za co Amerykanie pokochali Mietka, dlaczego czasami warto się spóźniać i gdzie należy szukać znaków - w nagraniu z audycji "Muzyczna Jedynka". Zachęcamy do słuchania.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy artyści będą robić karierę w USA?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 17:14
Brian Allen, muzyk i producent muzyczny już w 2007 roku zaczął szukać w Polsce kogoś, kto mógłby zrobić międzynarodową karierę. Tak powstał projekt Poland Why not.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowe Znaki Mietka Szcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 23:00
– Cieszę się bardzo, że koncert promujący moją płytę "Signs" odbędzie się, śmiem powiedzieć, też w mojej Trójce, bo tu robiłem wszystko co pierwsze dla mnie muzycznie – mówił Mietek Szcześniak przed swoim niedzielnym występem w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańskie znamiona duszy Mietka

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 18:00
Mietek Szcześniak nagrał pierwszą anglojęzyczną płytę przy producenckim wsparciu Wendy Waldman.
rozwiń zwiń