X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

“Top 500 Innovators – Science – Management – Commercialization”

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 13:11
Program stażów przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Audio
  • “Top 500 Innovators – Science – Management – Commercialization”

“Top 500 Innovators – Science – Management – Commercialization” – to nowy program stażów przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki zajęciom na największych światowych uczelniach uczestnicy stażu będą mogli przyjrzeć się współpracy nauki z gospodarką. Zdobyta wiedza pomoże skutecznie sprzedawać wyniki badań naukowych w Polsce. O tym, że efekty naukowej pracy mogą przynosić wymierne zyski finansowe oraz kto może wziąć udział w stażu – z prof. Barbarą Kudrycką, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, rozmawia Grzegorz Krakowski:

Staż na uczelniach ze światowej czołówki: Stanford, Barkley – kto może tam pojechać?

Prof. Barbara Kudrycka: - W tym roku jeszcze 50 młodych pracowników naukowych, studentów, osoby, które chcą zajmować się komercjalizacją badań profesjonalnie, które studiują na kierunkach menadżerów innowacyjności, czy też pracują w centrach transferu technologii. Zależy nam na tym, aby po dwóch, trzech miesiącach pobytu na najlepszych uczelniach, poprzez poznanie środowiska zasad komercjalizacji badań, żeby wszczepić to w środowisko polskie. Zależy nam, aby wyjechało 500 młodych ludzi do USA i aby te osoby po powrocie pomagały zaprzyjaźnić się nauce z biznesem i aby spełniały funkcje menadżerów innowacyjności, pomagając wszystkim naukowcom, aby nie bali się pracować nad nowymi technologiami, które można sprzedać.

Słowo innowacyjność pojawia się często. Dobry pomysł jest sposobem na osiągnięcie sukcesu.

Prof. Barbara Kudrycka: - Przykładem jest autor facebooka, który stał się miliarderem dzięki temu, że pokłócił się z dziewczyną i wymyślił ten projekt. Można więc sporo zarobić na własnych pomysłach. Potrzebny jest kapitał oraz osoby, które pomogą przebrnąć przez wszystkie procedury formalno-prawne. Kapitał, który może trafić z przemysłu, biznesu, małych i średnich przedsiębiorców również albo od aniołów biznesu, czyli osób chcących zainwestować w nowe ryzykowne przedsięwzięcia technologiczne, które mogą w przyszłości przynieść ogromne zyski. Te osoby, które wyjadą do USA, będą pomagały przebrnąć przez formalności prawne, związane z nowymi technologiami.

„Przewodnik po komercjalizacji” – książka ma 270 stron, to chyba znaczy, że ta droga jest dość skomplikowana.

Prof. Barbara Kudrycka: - Tak, również przy opatentowaniu wynalazku trzeba przejść przez skomplikowane procedury w wypełnianiu różnych formularzy. Ten przewodnik, który wydało Ministerstwo, jest skierowany do osób, które chcą wiedzieć co robić krok po kroku. Chciałabym, aby – tak jak pojawili się na rynku polskim pośrednicy nieruchomości – pojawili się menadżerowie innowacyjności, specjaliści z zakresu komercjalizacji wyników badań.

Jakie będą kryteria wyboru kandydatów na staże oferowane przez Ministerstwo?

Prof. Barbarą Kudrycka: - Będzie rozmowa kwalifikacyjna. Zależy nam na tym, aby pojechały osoby, które są zdeterminowane do tego, aby zajmować się ta problematyką oraz takie, które rozumieją na czym polega praca naukowa i funkcjonowanie biznesu. To będą najlepsi, którzy pomogą najwybitniejszym naukowcom wyzwolić się od tych trudnych zadań formalno-prawnych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak